Weegree AZS Politechnika Opolska powrócił z Bydgoszczy z jednym zwycięstwem

Koszykarze z Opola znacznie lepiej zaprezentowali się podczas pierwszego ze spotkań w Bydgoszczy. Arkadiusz Wojtasiewicz
Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej po dwóch pierwszych meczach ćwierćfinałowych Bank Pekao 1 Ligi remisują z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Powody do zadowolenia opolanie mieli po spotkaniu otwierającym rywalizację w 1/4 finału, wygranym 81:79. Pierwsze trzy kwarty rozegrali w nim wręcz popisowo. W każdej z nich byli lepsi od przeciwnika. I choć poszczególne odsłony wygrywali nieznacznie (kolejno 23:19, 22:19 i 20:17), to dzięki konsekwentnej grze przed ostatnią częścią gry mieli aż 10 punktów zaliczki. Czwarta kwarta okazała się jednak dla Weegree AZS-u zdecydowanie najtrudniejsza. Zespół z Bydgoszczy pokazał ogromny charakter, ani na moment nie wątpiąc w możliwość odrobienia strat. Dzięki temu na 8 sekund przed końcem doprowadził do remisu 79:79. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Opola, której wygraną zapewnił znakomicie dysponowany Kareem Reid (24 pkt).

W drugim starciu obie drużyny niejako zamieniły się rolami. Z tą różnicą, że Astoria przeważała w niej mocniej niż Weegree w pierwszej potyczce. Bydgoszczanie wygrali na tyle zdecydowanie każdą z trzech pierwszych kwart, że do ostatniej przystępowali z bardzo wysokim prowadzeniem 68:47. Ostatecznie zwyciężyli 83:76, głównie dlatego, że w ostatnich trzech minutach rywalizacji rzucili tylko cztery punkty.

Kolejne dwa mecze ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 27-28 kwietnia w Opolu. Oba rozpoczną się o godz. 18. Jeśli do wyłonienia półfinalisty będzie konieczne piąte spotkanie, dojdzie do niego 1 maja o godz. 18 w Bydgoszczy.

1. mecz

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:81 (19:23, 19:22, 17:20, 24:16)
Weegree: Reid 24, Kobel 17, Rutkowski 16, Jodłowski 13, Lis 5, Białachowski 4, Kaczmarzyk 2, Maciejak 0.

2. mecz

Weegree: Kobel 20, Kaczmarzyk 14, Reid 13, Jodłowski 10, Rutkowski 9, Białachowski 8, Lis 2, Rak 0, Maciejak 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1.