Nauczyciele odetchnęli

  Nauczyciele odetchnęli

  Jar

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wczoraj burmistrz Wojciech Huczyński poinformował, że nie będzie wnioskował o likwidację podstawówek. Co więcej - przy szkole nr 8 powstanie gimnazjum.
  Chcemy otworzyć tu zespół z oddziałami integracyjnymi - mówi burmistrz Huczyński. - Dlatego będziemy apelować do dyrektorów innych szkół, żeby właśnie do tego zespołu kierować wszystkich uczniów, którzy mają indywidualny tok nauczania.

  To jedyna zmiana w sieci szkół, która może wejść w życie we wrześniu tego roku. Władze Brzegu nie skłoniły się do propozycji wrocławskiej firmy Wulkan, która w swojej analizie zaproponowała likwidację szkoły podstawowej nr 5 i przeniesienia w jej miejsce gimnazjum nr 2.
  - Ta analiza wniosła trochę niepokoju. Na szczęście nasze argumenty zostały wzięte pod uwagę i cieszę się, że będziemy mogli spokojnie pracować - mówi Lidia Malec, dyrektor "piątki".

  Władze Brzegu nie zamierzają jednak rezygnować z planów zmian w sieci szkół. Burmistrz już zapowiedział, że podda pod dyskusję koncepcję likwidacji obwodów szkolnych (obecnie dzieci przypisane są do szkół według miejsca zamieszkania) i utworzenia trzech zespołów szkół dla całego miasta. Każdy z nich miałby obejmować podstawówkę i gimnazjum. Szkoły nadal funkcjonowałyby w obecnych budynkach i żadnej z nich nie groziłaby likwidacja, a zmiany dotyczyłyby przede wszystkim dyrektorów i ułatwiałyby zatrudnianie nauczycieli w ramach zespołu.
  Ta reforma mogłaby wejść w życie najszybciej w roku szkolnym 2006/2007.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama