Coraz więcej chętnych

  Coraz więcej chętnych

  Fot. Jarosław Staśkiewicz

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Lwowskie i góralskie, zaśpiewane nowocześnie i bardzo tradycyjnie - w Brzeskim Centrum Kultury słychać było wyłącznie kolędy.
  Jury doceniło także trio ze Skarbimierza w składzie: (od lewej) Małgorzata Heflich, Magdalena Jadczyk i Maria Michalska, przyznając mu drugie miejsc

  Jury doceniło także trio ze Skarbimierza w składzie: (od lewej) Małgorzata Heflich, Magdalena Jadczyk i Maria Michalska, przyznając mu drugie miejsce. ©Fot. Jarosław Staśkiewicz

  Wszystkie dziewczęta aż się palą do śpiewania: od najmłodszej 7-letniej Helenki do tych najstarszych, 18-letnich - mówiła o swoich podopiecznych Anna Działak, która w kościele garnizonowym prowadzi zespół "Emaus". - I dlatego zgłosiliśmy się do konkursu: żeby się pokazać i pośpiewać.
  Podobnie zrobiło jeszcze ponad 20 zespołów, chórów i solistów. Niektórzy specjalnie na ten krótki sobotni występ przyjechali z Opola czy Rogoży pod Trzebnicą. - Jeszcze rok temu był to wyłącznie lokalny przegląd i cieszę się, że mamy coraz więcej chętnych - mówił dyrektor BCK Adam Bubiłek.
  Za najładniej wykonane kolędy uczestnicy otrzymali nagrody: płyty, kasety wideo i filmy fotograficzne. W kategorii solistów dziecięcych wygrała Estera Wrona z Rogoży, wśród starszych solistów pierwsze miejsce zajęła Danuta Plotnik z MDK w Opolu, najlepszy zespół dziecięcy przyjechał z Mąkoszyc, a wśród młodzieży jury najwyżej oceniło występ zespołu z gimnazjum nr 3 w Brzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!