Prawica kontra lewica

  Prawica kontra lewica

  Drat

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Działacze brzeskiego Prawa i Sprawiedliwości zarzucają SLD-owskiemu szefowi rajców miejskich, że ten celowo ignoruje ich oświadczenia podczas sesji rady.

  Opinia

  Opinia


  Mówi sędzia Jerzy Kamiński z opolskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego: - Funkcjonowanie rady określa statut, który wyznacza również zasady działania jej przewodniczącego. Naczelna zasada przyjęta w prawie jest taka, że cała działalność rady i jej szefa jest jawna, co oznacza, że przewodniczący rady powinien w jakikolwiek sposób poinformować radnych o oświadczeniach, które otrzymał.  Powód?
  - Przewodniczący panicznie boi się, że prawica niebawem przejmie władzę i pogoni SLD z miasta - mówi Maciej Stefański, szef brzeskiego PiS-u. - Dlatego celowo nie odczytał na ostatniej sesji naszych oświadczeń między innymi w sprawie likwidacji szkół w Brzegu. Jako siła polityczna chcieliśmy się publicznie wypowiedzieć w tej sprawie. Ale szef rady nie chce dopuścić do głosu nikogo poza lewicą, bo jest mu to na rękę.
  - Bzdura! - komentuje te opinie Janusz Gil, przewodniczący rady. - Sesja to nie biuro ogłoszeń, a ja nie mam obowiązku odczytywać całej korespondencji, jaka trafia na moje ręce. Oświadczenia PiS-u zostały przekazane szefom komisji rady, ci mieli je odczytać pozostałym racjom. Przecież to głównie podczas komisji są omawiane kluczowe dla miasta problemy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama