Tu się zaczyna karierę

  Tu się zaczyna karierę

  Tomasz Dragan tdragan@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Moja prawdziwa przygoda z show-bussinesem zaczęła się właśnie od "Barier Karier” - mówi Grzegorz Markocki, piosenkarz pochodzący z opolskich

  Moja prawdziwa przygoda z show-bussinesem zaczęła się właśnie od "Barier Karier” - mówi Grzegorz Markocki, piosenkarz pochodzący z opolskich Graczy.

  Na tych, którzy zaśpiewają najlepiej, czeka 1,5 tys. zł. Ale w "Barierach Karierach" startuje się nie tylko dla kasy.
  Moja prawdziwa przygoda z show-bussinesem zaczęła się właśnie od "Barier Karier” - mówi Grzegorz Markocki, piosenkarz pochodzący z opolskich

  Moja prawdziwa przygoda z show-bussinesem zaczęła się właśnie od "Barier Karier” - mówi Grzegorz Markocki, piosenkarz pochodzący z opolskich Graczy.

  Na przesłuchania konkursowe zgłosiło się 17 wokalistów i amatorskich zespołów muzycznych. Wśród wykonawców są reprezentanci m.in. Szczecina, Rzeszowa oraz Olkusza. Część konkursowa ogólnopolskiego przeglądu Muzycznej Sceny Młodych "Bariery Kariery" rozpocznie się o godz. 17 w sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

  - Zapowiada się fajny koncert, ponieważ w konkursie zagrają zarówno zespoły rockowe, jak i jazzowe - zachęca do odwiedzenia BCK Jacek Ochmański, instruktor estradowy, współorganizator " Barier Karier".
  - Postanowiliśmy, że najlepsi wykonawcy w nagrodę dostaną pieniądze. Zrezygnowaliśmy z kupowania nagród rzeczowych typu odtwarzacze DVD i walkmany. Każdy, kto dzwonił do nas w sprawie konkursu muzycznego, od razu zadawał pytanie: Ile można u was wygrać?

  Umiejętności muzyczne i sceniczne wykonawców oceni jury, któremu przewodniczy znany wokalista Jarosław Wasik. Swój przyjazd do Brzegu i udział w komisji konkursowej odwołała Elżbieta Zapendowska, współtwórczyni przeglądów muzycznych na Opolszczyźnie w latach 70. i 80.
  - Szkoda, bo to właśnie tacy ludzie otwierają drogę do kariery - komentuje Grzegorz Markocki, piosenkarz, laureat " Barier Karier" z 1996 roku. - Oni mają najlepsze kontakty i autorytet wśród właścicieli stajni muzycznych.
  Jak przystało na porządny festiwal muzyczny, organizatorzy pomyśleli o wieczornym koncercie gwiazdy. W tym roku publiczność od godz. 20 będzie rozgrzewać grodkowska grupa rockowa Contra. Ta część imprezy jest biletowana. Wejściówka kosztuje 5 zł.
  - Podczas koncertu ogłosimy wyniki "Barier Karier" i wręczymy nagrody - podsumowuje Jacek Ochmański.

  Na organizację tegorocznych "Barier Karier" BCK wyda z własnych pieniędzy około 5 tys. zł. Organizatorom udało się zaprosić do współpracy opolskich i dolnośląskich parlamentarzystów, władze Brzegu z burmistrzem Wojciechem Huczyńskim oraz Opolszczyzny z marszałkiem Grzegorzem Kubatem na czele. Każdy z polityków zapowiedział wręczenie własnej nagrody niespodzianki laureatom konkursu.
  IM SIĘ UDAŁO
  Paweł Pietrzyk, młody piosenkarz, ubiegłoroczny finalista polskiej edycji młodzieżowej "Eurowizji":
  - Pamiętam, że podczas występu na "Barierach Karierach" miałem straszną tremę. Bałem się o układ choreograficzny i zgranie z towarzyszącym mi zespołem tanecznym. To wtedy nauczyłem się poruszania się na scenie. Teraz nie mam z tym problemów.

  Dawid Dzienisieńko, lider zespołu Contra:
  - Co prawda zawsze graliśmy jako zespół towarzyszący brzeskiemu przeglądowi, jednak zawsze uważaliśmy, że to ekstra impreza. Nie chodzi już o pieniądze, jakie są w tym roku do wygrania, ale o możliwość pobrzękania w struny przed publicznością, pokazania tego, co się robi, poza własnym miastem, piwnicą czy garażem.

  Grzegorz Markocki, piosenkarz, gwiazda widowiska "Bar":
  - "Bariery Kariery" to superimpreza. Pamiętam jak z kumplami z zespołu Taxi cieszyliśmy się z wygranej w 1996 roku. Dla mnie był to początek kariery estradowej. Trafiłem do "Szansy na sukces", potem był festiwal w Opolu, nie wspomnę już o telewizyjnym "Barze". Aktualnie żyję ze sztuki. Mam własny zespół, prowadzę też widowiska muzyczne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama