Żeby ulżyć turystom

  Żeby ulżyć turystom

  Jar

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  100 tysięcy złotych ma kosztować nowy publiczny szalet w Brzegu.
  Teraz w centrum miasta nie ma publicznej toalety, a trudno wymagać od restauratorów, żeby udostępniali swoje ubikacje każdemu turyście - mówi burmistrz Wojciech Huczyński. - Potrzebę uruchomienia szaletu widzę szczególnie wtedy, kiedy przyjmujemy w ratuszu delegacje lub wycieczki. Zaraz po powieszeniu płaszczy do ratuszowej toalety na piętrze ustawia się długa kolejka.
  W budżecie Brzegu zarezerwowano na szalet 100 tysięcy złotych, a burmistrz wstępnie zaproponował umieszczenie go w pomieszczeniach po byłej kotłowni pod "plombą" przy ratuszu.
  Niestety, pod sufitem kotłowni przebiegają rury centralnego ogrzewania, a w dodatku, aby wejść do pomieszczenia, trzeba pokonać kilkanaście stopni, co osoby niepełnosprawne praktycznie pozbawiałoby możliwości korzystania z toalety.
  - Zleciłem swoim służbom wykonanie wstępnej kalkulacji i sprawdzenie, czy da się to pomieszczenie wykorzystać na szalet - mówi Huczyński. - Cały czas będziemy się też rozglądali za inną lokalizacją, a nie wykluczamy także postawienia wolno stojącego szaletu.
  Jeżeli uda się znaleźć odpowiednie miejsce na publiczną toaletę, byłoby to jedyne miejskie WC dostępne przez cały rok. Trzy istniejące szalety: przy ul. 6 Lutego, przy ul. Piastowskiej oraz pomiędzy ul. Reja i Dzierżonia są zamykane w październiku i otwierane dopiero wiosną, bo mrozy mogłyby spowodować zamarznięcie wody i popękanie rur.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama