Burmistrz jest niewinny

  Burmistrz jest niewinny

  Tomasz Dragan tdragan@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Mieszkaniec Grodkowa Jan Cebrat zapowiedział już, że nadal będzie skarżył Marka Antoniewicza.
  Tocząca się przed sądem w Nysie sprawa zakończyła się w środę po myśli burmistrza Marka Antoniewicza, którego Cebrat kilka miesięcy temu oskarżył o zniesławienie. Mieszkaniec Grodkowa domagał się od szefa gminy 50 tys. zł na działalność społeczną. Cebrat chciał - jak twierdzi - rozdać całą sumę biednym i potrzebującym ludziom.
  Powodem oskarżenia był list burmistrza do jednego z opolskich parlamentarzystów, w którym informował go, że mieszkaniec Grodkowa nie jest przedstawicielem żadnej organizacji i dlatego nie może czuć się reprezentantem żadnej grupy społecznej. Zdaniem Cebrata w tej korespondencji burmistrz nazwał go człowiekiem niedouczonym i stale uchylającym się od podjęcia pracy.

  - Tymczasem prawda jest taka, że chętnie podjąłbym jakieś zatrudnienie, ale nie ma gdzie. W Grodkowie brakuje pracy, a jestem bezrobotny nie z własnej winy, ale urzędników - twierdzi Cebrat.
  W gminie sprawa Antoniewicz - Cebrat stała się głośna. Emocjonowali się nią zarówno urzędnicy gminni, jak i zwykli mieszkańcy.

  - Naprawdę nie mam nic w tej sprawie do dodania, poza tym, że nie czuję się w żaden sposób winny - skomentował wyrok burmistrz Antoniewicz. - Nikogo nigdy nie obrażałem a zwłaszcza mieszkańca Grodkowa. Nigdy też nie byłem oskarżonym a wizyta w sądzie była dla mnie przykrym doświadczeniem.
  Cebrat zapowiedział złożenie apelacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama