Prowizorka nad rzeką

  Prowizorka nad rzeką

  Jar

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Organizatorzy X Flisu Odrzańskiego ogłosili program największej imprezy, która od sześciu lat rozpoczyna się w Brzegu. Uczestnicy spływu przyjadą do nas 29 czerwca i przed odpłynięciem spędzą tu prawie dobę.
  Niestety, jak co roku nie obędzie się bez prowizorycznej kładki, cumy zawijanej za drzewo i dyskusji o wielkich planach. Miasto nadal nie ma nie tylko przystani, ale nawet niewielkiego pomostu, do którego mogłyby przybić statki.
  - W wieloletnim programie rozwoju Brzegu jest zapisana przystań, ale w najbliższych latach na pewno nie będzie pieniędzy na jej budowę - mówi Krzysztof Kulwicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
  To właśnie MOSiR od sześciu lat gości w Brzegu uczestników spływu: uczniów, studentów, wodniaków i miłośników Odry. Ponieważ miasto nie przeznacza żadnych dodatkowych pieniędzy na imprezę, goście wciąż mogą liczyć tylko na nocleg, zwiedzanie i spotkanie z władzami. W efekcie impreza przebiega w Brzegu niemal bez echa, choć w tym roku ma ją ubarwić pokaz sztucznych ogni. - Nawet jeżeli zdecydowalibyśmy się na budowę niewielkiej przystani, to sami organizatorzy flisu, którzy chcą rozwijać rzeczną żeglugę, nie mają jeszcze spójnej koncepcji, jak wykorzystywać Odrę i przystanie - dodaje Kulwicki.
  Podobnie władze miasta tłumaczą brak tablicy informacyjnej z napisem "Nareszcie Brzeg" i symbolami miasta. Takie tablice stoją przy większości lądowych wjazdów do Brzegu i podobną informację nad rzeką obiecał flisakom burmistrz Wojciech Huczyński.
  - Na razie tablice nie staną, bo nie mają sensu, póki na Odrze nie ma infrastruktury, a statki prawie w ogóle tędy nie pływają - tłumaczy Sławomir Mordka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama