"Alek" z Głubczyc skazany na 6 lat więzienia

  "Alek" z Głubczyc skazany na 6 lat więzienia

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  "Alek" z Głubczyc skazany na 6 lat więzienia
  Nieprawomocny wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Głubczycach. Aleksander K. - "Alek" - został skazany za wymuszenie rozbójnicze, handel narkotykami oraz grożenie bratu siekierą
  "Alek" z Głubczyc skazany na 6 lat więzienia
  Oprócz Aleksandra K. ("Alek") na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego w Głubczycach zasiadło czterech innych mężczyzn.

  Najwyższy wyrok usłyszał właśnie "Alek" - 6 lat więzienia za wymuszenie rozbójnicze, handel narkotykami oraz grożenie bratu siekierą.

  - Jeśli chodzi o wymuszenie to oskarżony miał grozić poszkodowanemu wywiezieniem do lasu, przestrzeleniem kolan a nawet śmiercią - mówi Ewa Kosowska-Korniak z Sądu Okręgowego w Opolu. - Bił go też i pokazywał broń. W tym przypadku chodziło o kwotę 15 tysięcy złotych.

  Aleksander K. od wielu lat znany jest wymiarowi sprawiedliwości i to nie tylko opolskiemu. Już wcześniej odpowiadał m.in. za posiadanie narkotyków, udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przywłaszczenie pieniędzy, skorumpowanie strażnika więziennego, czy organizowanie przemytu na Litwę samochodu (nie wszystkie zarzuty ostały się w sądzie).

  Wyrok jest nieprawomocny, ale mimo to sąd zastosował 6-miesięczny areszt wobec Aleksandra K. Wszyscy oskarżeni mają też zapłacić również grzywny od 15 do 36 tys. złotych.

  ZOBACZ "Info z Polski" [8.06.2017]

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry