Dom Samotnej Matki w Zopowach otrzymał niezbędną pomoc

Dom Samotnej Matki w Zopowach otrzymał niezbędną pomoc

Sławomir Draguła

Nowa Trybuna Opolska

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Dom Samotnej Matki w Zopowach otrzymał niezbędną pomoc
Dom Samotnej Matki w Zopowach otrzymał niezbędną pomoc

Dzieci śpiewały gościom piosenki i recytowały wiersze. ©fot. Daniel Polak

Tragiczną sytuację mieszkańców Domu Samotnej Matki w Zopowych opisywaliśmy pod koniec listopada. W ośrodku, w którym mieszka 11 dzieci w wieku od 2 do 11 lat, brakowało jedzenia, lekarstw i pieniędzy na prezenty dla najmłodszych.

- Nie wiem, jak mam wam dziękować - mówi Halina Skrzypek, kierownik przytuliska w Zopowach niedaleko Głubczyc. - Z waszą pomocą dobrzy ludzie sprawili, że tegoroczne święta będą udane.

Na przykład w ubiegły czwartek Zopowy odwiedziły kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich z Wierzchu niedaleko Głogówka. Przywiozły żywność, ubrania i lekarstwa. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przyniósł słodycze i zabawki.

- Wywiesiłyśmy w sklepie ogłoszenie, co jest potrzebne i ludzie przynosili - mówi Agnieszka Kurspiot, jedna z członkiń koła.
- Co roku staramy się pomagać potrzebującym. Tym razem przeczytałyśmy w nto artykuł o dzieciach z Zopów i postanowiłyśmy działać.

Dzieci nie kryły radości, niektóre popłakały się ze wzruszenia. Potem śpiewały gościom piosenki i recytowały wiersze.
Akcja pomocy dzieciom nadal trwa. Dary można przywozić do Domu Samotnej Matki z Dzieckiem w Zopowach.

Jeśli nie ma takiej możliwości, przyjadą po nie swoim busem mieszkańcy placówki. Wystarczy tylko zadzwonić pod numer telefonu 077 485 98 00 i powiedzieć o chęci pomocy. Dom Samotnej Matki ma też konto, na które można wpłacać datki. Bank Zachodni WBK SA I Oddział w Głubczycach 40 1090 2154 0000 0001 0068 0008.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.