Nic za darmo

  Tomasz Wróblewski twroblewski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Stowarzyszenia sportowe, które finansuje miasto, będą płacić za wynajem obiektów sportowych. Do tej pory nie płaciły.

  Kto zapłaci
  W Kędzierzynie-Koźlu z pomocy miasta korzysta osiem stowarzyszeń i organizacji prowadzących działalność sportową. W tym roku na ich działalność przeznaczono z budżetu 410 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły do MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, Amatorskiego Klubu Sportowego "As", Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Blachowianka", Uczniowskich Klubów Sportowych: "Olimpijczyka", "Szóstki" i "15", Kłodnickiego Towarzystwa Sportowego, Towarzystwa Sportowego "Odra". Trenerzy szkolą w nich kilkuset zawodników, między innymi w takich dyscyplinach jak siatkówka, lekkoatletyka, zapasy, piłka nożna, badminton.  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wprowadzi cennik za korzystanie z gminnych obiektów sportowych. - Nic, tylko położyć wieniec i umrzeć - twierdzi Marek Skrzydlewski z Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Kędzierzynie-Koźlu.

  MMKS to największy klub działający w mieście. Korzysta z pływalni, stadionu na Kuźniczkach, hali sportowej. Na basenach, stadionach i boiskach zawodnicy klubu spędzają wiele godzin w miesiącu.
  - Na razie za darmo - mówi Skrzydlewski. - Odpłatność może nas dobić.
  Pieniądze, które MMKS dostał w tym roku od miasta (ponad 200 tysięcy złotych), wystarczają na opłacenie pracy trenerów oraz organizację zawodów. - Na więcej nie mamy - mówi trener.
  To jedno z ośmiu stowarzyszeń, które do tej pory bezpłatnie mogły korzystać z obiektów sportowych.
  - Zmiany wymusiło prawo - tłumaczy Piotr Gabrysz, zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla. - Stowarzyszenia, które wygrały konkurs na szkolenie młodzieży, dostają pieniądze od gminy. Nie możemy ich dotować w ukrytej formie drugi raz.

  Cennik obowiązywać będzie we wszystkich obiektach sportowych.
  - Na razie trzeba płacić za korzystanie z pływalni czy lodowiska - informuje Dariusz Broj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. - Wkrótce wprowadzimy go w hali sportowej przy alei Jana Pawła II, a następnie na stadionach.
  Jaka to będzie odpłatność, na razie nie wiadomo.

  - Stowarzyszenia, które realizują zadania zlecone przez gminę, będą miały pierwszeństwo w korzystaniu z obiektów MOSiR-u, a odpłatność będzie symboliczna - twierdzi wiceprezydent.
  Gmina zapewnia, że w przyszłym roku da więcej pieniędzy na konkurs dla stowarzyszeń krzewiących kulturę fizyczną wśród młodzieży. To powinno pokryć wydatki za wynajem.
  - Chcemy stowarzyszeniom dać 150 tysięcy złotych więcej niż w tym roku - mówi Piotr Gabrysz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama