Ogłoszono werdykt

  Tjw

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dianę Moj i Annę Białek z Kędzierzyna-Koźla wyróżniono w ogólnopolskim konkursie literackim "Krajobrazy słowa", który rokrocznie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Wczoraj rozstrzygnięto jego dwunastą edycję.
  Laureatów wskazało jury w składzie: pisarka i poetka Marta Fox, poeta Jacek Podsiadło i prof. Piotr Kowalski z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego, które obradowało w kozielskiej bibliotece. W konkursie wzięło udział 179 osób. Nadesłali 715 wierszy i 98 utworów prozatorskich.
  - Cieszy to, że prace przysłało sporo młodych i nowych twórców - mówi jurorka Marta Fox.

  W kategorii poezji nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego otrzymał Wojciech Ossoliński z Prudnika.
  Kolejne nagrody zdobyli: Jacek Karolak z Warszawy (I nagroda), Mateusz Pakuła z Kielc (II nagroda), Robert Król z Jasła (III nagroda). Jurorzy wyróżnili również wiersze Anny Piliszewskiej z Wieliczki, Wojciecha Stańczaka z Józefowa koło Otwocka oraz dwóch kędzierzynianek: Diany Moj i Anny Białek.
  - W wierszach przewijały się głównie wątki miłości i papieża - zdradził Jacek Podsiadło, opolski poeta.

  W dziedzinie prozy nagrodę prezydenta miasta otrzymał Czesław Markiewicz z Zielonej Góry za tekst "Mężczyzna, który boli". Kolejne nagrody jurorzy przyznali: Monice Mostowik z Krakowa za opowiadania, Urszuli Kopeć z Majdana Królewskiego za tekst "Jeszcze jedna szansa Wiktorii" oraz Matyldzie Puchacz z Wrocławia za opowiadanie "Lis". Drukiem autorskich tekstów w wydawnictwie pokonkursowym uhonorowano Ewelinę Kuśkę z Jastrzębia i Piotra Rowickiego z Ostrowi Mazowieckiej.
  - W prozie pojawiały się teksty związane z polskim bałaganiarstwem, okrucieństwem, skandalami. Główną nagrodę zdobyła jednak bardzo piękna historia napisana tradycyjnym językiem - mówi Marta Fox.
  Zwycięzcy dostaną nagrody pieniężne na uroczystej gali w połowie kwietnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama