Syndyk pozby3 sie rudery

  Fot. Daniel Polak

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Stara, rozpadająca sie kamienica, która stoi na rogu ulic Zeromskiego i Lukasiewicza w Kedzierzynie-KoLlu, zostala sprzedana. Kupilo ją trzech biznesmenów związanych z branzą budowlaną.
  Ten lezący w centrum KoLla, przy trasie sudeckiej lączącej Śląsk z przejściem granicznym z Czechami w Kudowej-Slonym obiekt nie jest wizytówką miasta.

  Ten lezący w centrum KoLla, przy trasie sudeckiej lączącej Śląsk z przejściem granicznym z Czechami w Kudowej-Slonym obiekt nie jest wizytówką miasta. Cala nadzieja na jego odbudowe jest w nowych wlaścicielach. ©Fot. Daniel Polak

  Te? na sprzeda?

  Te? na sprzeda?


  Syndyk masy upadlościowej firmy MEC ma jeszcze do sprzedania blok przy ulicy Przechodniej na osiedlu Pogorzelec w Kedzierzynie-KoLlu. Jego kupnem wciąz zainteresowane są wladze naszego miasta. Gmina sklonna jest zaplacic za prawie 70 mieszkan 3,7 miliona zlotych. Wierzyciele jednak przypomnieli sobie, ze w budynku są trzy lokale uzytkowe Wladze muszą wiec dolozyc kolejne 200 tysiecy zlotych. Na zakup bloku gmina bedzie musiala najprawdopodobniej wziąc kredyt. Syndyk sklonny tez jest dokonczyc mieszkania i wybudowac windy, czego domagalo sie miasto. Gdyby gmina kupila budynek na Przechodniej, mieszkania dostalyby osoby bedące na liście oczekujących na lokale komunalne. Dziś jest ich okolo 400. Wladze miasta w przyszlym roku chcą równiez rozpocząc budowe kolejnego bloku komunalnego.  Akt notarialny zostal podpisany we wtorek. Budynek nalezal wcześniej do bedącej w upadlości firmy MEC. Ostatnio zarządzal nim Zdzislaw Urbanowicz, syndyk masy upadlościowej tego przedsiebiorstwa.
  - Strasznie trudno bylo sprzedac te kamienice - mówi mecenas Urbanowicz. - Mialem wielu chetnych, jednak gdy przyjrzeli sie jej z bliska, wycofywali sie z transakcji.

  Ten lezący w centrum KoLla, przy trasie sudeckiej lączącej Śląsk z przejściem granicznym z Czechami w Kudowej-Slonym obiekt nie jest wizytówką miasta. Kamienica jest niezamieszkana, nie ma w niej okien, a w środku odbywaly sie libacje alkoholowe. Kilka lat temu wybuchl tam pozar i zawalila sie cześc dachu. Zlodzieje wynieśli z niej metalowe rzeczy, piece kaflowe, a nawet cegly. Kamienice bylo takze trudno sprzedac z innego wzgledu. Jest ona zabytkiem i wszystkie prace remontowe muszą byc prowadzone pod okiem konserwatora, a to podraza jej odbudowe. Poza tym budynek jest olbrzymi. Sklada sie z parteru i trzech pieter, w których jest az 80 duzych pokoi.
  - Zabezpieczylem kamienice tak, by nikomu nic sie nie stalo, ale na generalny remont mnie nie stac. Poza tym nie jest to moją powinnością - wyjaśnia Zdzislaw Urbanowicz.
  Jednak w tym tygodniu budynek udalo sie sprzedac. Nabywcami są trzej biznesmeni związani z branzą budowlaną. Jak udalo nam sie ustalic, pochodzą z Kedzierzyna-KoLla, Krapkowic i terenu gminy Renska Wieś. Nowi nabywcy przystąpili tez juz do pierwszych prac porządkowych.
  - O kupno budynku staralo sie równiez miasto, jednak zaproponowalo za niską cene, 25 tysiecy zlotych - konczy mecenas.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama