Znowu mam prace, zapraszam

  S3awomir Dragu3a sdragula@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Zaklad produkujący cześci do samochodów BMW i Porsche powstaje w Kedzierzynie-KoLlu. Na początek przyjmie od 20 do 30 osób.

  Lowca firm
  Jan Kubina jest specjalistą w sprowadzaniu do naszego miasta zagranicznego kapitalu. Dzieki jego uporowi swoją firme umieścil na osiedlu Blachownia niemiecki przedsiebiorca Alois Berger. Budowa hal trwala niecaly rok i kosztowala 3 miliony euro. Pracuje w nich prawie 100 osób. Firma Berger ma na calym świecie 13 zakladów, zajmujących w sumie powierzchnie 55 tysiecy metrów kwadratowych. Dają prace ponad 1350 ludziom w Niemczech, Szwajcarii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Polsce. Cześci z fabryk Bergera mozna tez znaleLc w samochodach koncernów Volkswagena i General Motors. Są one uzywane do produkcji systemów antypoślizgowych ABS, wtrysków paliwa, pomp hamulcowych czy zaworów oraz wiertarek.  Chodzi tu o niemiecką firme König Metal.
  - To przedsiebiorstwo zajmuje sie obróbką blachy - wyjaśnia Jan Kubina, wiceprezes koncernu Berger, który dziala na rzecz powstania w naszym mieście kolejnej firmy z niemieckim kapitalem. - Dziala m.in. w branzy motoryzacyjnej.
  Zaklad produkuje pokrywy wlewów paliwa do luksusowych aut Porsche i BMW. Oprócz tego dostarcza pokrywy do maszyn poligraficznych dla najwiekszego producenta tego sprzetu z Heidelbergu. König Metal zatrudnia okolo 500 pracowników.

  Teraz chce robic interesy w Kedzierzynie-KoLlu.
  - Zarejestrowaliśmy juz naszą dzialalnośc w sądzie, a lada dzien podpiszemy akt notarialny w sprawie kupna budynków pod naszą dzialalnośc - tlumaczy Jan Kubina. - Produkcje chcielibyśmy rozpocząc jak najpredzej.
  Firma ma swoja siedzibe przy ul. Portowej 1 w KoLlu Porcie w halach, w których wcześniej mieścil sie Cewe Color. Teraz caly teren jest sprzątany i przygotowywany pod nową dzialalnośc. Zatrudnienie w przedsiebiorstwie znajdzie na początek 30 osób.
  - Mamy obietnice z centrali, ze jeśli jakośc produkcji bedzie zadowalala szefów, wówczas miejsc pracy bedzie przybywalo - mówi Jan Kubina.
  Juz 9 maja do Niemiec na szkolenie wyjadą pierwsi pracownicy. Zaklad nadal prowadzi rekrutacje.
  - Potrzebujemy spawaczy i ślusarzy - konczy Jan Kubina.
  Z powstania nowego zakladu w Kedzierzynie-KoLlu cieszą sie mieszkancy naszego miasta.
  - Chociaz nie jestem ani ślusarzem, ani spawaczem to i tak jestem zadowolony, ze ktoś u nas lokuje swoje pieniądze - mówi Waldemar Sosnowski. - Ludzie bedą mieli robote, a miasto podatki. I tak powinno byc.
  - Te hale staly puste i niszczaly, a tak bedzie z nich pozytek - dodaje Aleksander Dobrosz. - Moze dzieki nowej firmie KoLle Port odzyje, bo teraz jest tam nedza i rozpacz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!