Oddział wewnętrzny w Kluczborku zawieszony od piątku, w Oleśnie będzie nieczynny kolejne dwa tygodnie

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym w Kluczborku.
Oddział wewnętrzny w szpitalu powiatowym w Kluczborku. Mirosław Dragon
Dyrektorom szpitali powiatowych w Oleśnie i w Kluczborku nie udało się znaleźć lekarzy do pracy. Oddziały internistyczne w obu miastach są tymczasowo nieczynne.

Szpital w Oleśnie nie zdołał w ciągu dwóch tygodni znaleźć nowych lekarzy i oddział wewnętrzny będzie nadal nieczynny.

Od dzisiaj (5 stycznia) czasowo zawieszony został oddział wewnętrzny w Kluczborku. Powód jest ten sam: brak lekarzy. Na oddziale został tylko ordynator.

Na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Kluczborku leży aktualnie14 pacjentów. Część z nich zostanie wypisana do domu, część trafi na inne oddziały, reszta zostanie przewieziona do innych szpitali (do Opola lub do Namysłowa).

Interna w szpitalu powiatowym w Kluczborku jest od dzisiaj zawieszona.

Dyrektor kluczborskiego szpitala Józef Maciołek wnioskował o 3-miesięczne zawieszenie oddziału (Ustawa o działalności leczniczej pozwala na zawieszenie szpitalnego oddziały do pół roku), ale NFZ dał tylko 2-tygodniowy termin.

Szpitalowi w Oleśnie 2-tygodniowy termin minął w piątek, ale dyrektor Andrzej Prochota nie zdołał znaleźć nowych lekarzy.

- Cały czas intensywnie szukamy, ale w tak krótkim czasie nie dało się tego zrobić, zwłaszcza że po drodze były święta - tłumaczy Andrzej Prochota, dyrektor ZOZ-u w Oleśnie.

Narodowy Fundusz Zdrowia przedłużył o kolejne dwa tygodnie tymczasowe zawieszenie oddziału internistycznego w Oleśnie.

Obie interny: w Oleśnie i w Kluczborku są zatem zawieszone do 19 stycznia. Do tego czasu dyrektorzy obu szpitali mają za zadanie znaleźć nowych lekarzy.

Oba szpitale stały się słynne w ostatnich dniach w całej Polsce. Ogólnopolskie stacje telewizyjne nadają relacje na żywo z zawieszanych oddziałów.

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował dzisiaj artykuł pt. „Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze”.
„DGP" porównuje zarobki lekarzy w Warszawie i w Oleśnie: w Warszawie specjalista z tytułem doktora zarabia 5,2 tys. zł, a lekarze ze szpitala w Oleśnie od 12,5 do 22 tys. zł.

Wniosek z artykułu jest taki: lekarze w Oleśnie zarabiają więcej od lekarzy w Warszawie. Oleskich lekarzy artykuł zbulwersował.

- Porównuje się płace netto z kwotami brutto, wynagrodzenia z umowy o pracę z kwotami z kontraktów lekarskich, a do tego zestawia się zarobki osób, które pracuję niecałe 200 godzin w miesiącu, z tymi, którzy pracują 350 godzin - zwraca uwagę jeden z lekarzy ze szpitala w Oleśnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska