Panie paniom

  Monk

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Nieformalny Klub Złotych Bab, którego członkinie spotykają się w Gminnym Centrum Informacji, planuje powołanie Kluczborskiego Centrum Kobiet.

  Tu je znajdziesz
  Gminne Centrum Informacji w Kluczborskim Domu Kultury,
  ul. Mickiewicza 5, sala "Krokus".
  Spotkania: poniedziałki od 16.00 do 18.00
  e-mail: zlotababa@wp.pl
  www.zlote-baby.webpark.pl  Chcemy, żeby to było centrum informacji, edukacji i wspólnej pracy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji, poszerzania wiadomości z zakresu feminizmu i praw kobiet oraz wspierania rozwoju osobistego kobiet - mówi Ewa Zgadzaj-Martyniuk, współinicjatorka przedsięwzięcia.

  Od roku w każdy poniedziałek "złote baby" spotykają się w GCI, żeby podyskutować o problemach, wymyślać i realizować wspólne pomysły.
  - Zapraszamy wszystkie panie, które chcą zrobić coś pożytecznego dla środowiska lokalnego lub po prostu chcą porozmawiać z życzliwą osobą - mówi Ewa Martyniuk. - Tu tworzymy miejsce, w którym kobieta może się dowiedzieć gdzie szukać pomocy lub wsparcia w trudnej sytuacji życiowej. Tu może skorzystać bezpłatnie z internetu, z komputera, by napisać np. podanie. Kobiety, które są ofiarami przemocy, mogą liczyć na naszą życzliwość i pomoc. Zapraszamy również kobiety z problemami onkologicznymi - tworzymy "klub różowej wstążki".

  Klub Złotych Bab szuka wolontariuszy w zawodach: psycholog, prawnik, socjolog, informatyk, którzy podejmą się doradztwa na rzecz kobiet. W siedzibie klubu panie mogłyby nieodpłatnie otrzymywać dokładne informacje na temat obrony praw kobiet, poradę prawną w sprawach rodzinnych i zawodowych. - Poprzez spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin chcemy promować świadomość prawną kobiet, zwiększyć ich aktywność w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, pomagać w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, propagować profilaktykę w zakresie "K" - kończy Ewa Zgadzaj- Martyniuk.
  Członkinie klubu czekają na chętnych do pomocy specjalistów. Zapraszają też zainteresowane panie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama