Żeby ferie były bezpieczne

  Żeby ferie były bezpieczne

  Lis

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Więcej patroli, kontrola miejsc, w których spotyka się młodzież i sprawdzanie przewoźników - to główne elementy policyjnej akcji w czasie zimowego wypoczynku.
  Podczas ferii funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku przeprowadzą szereg akcji, których celem jest zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom z udziałem dzieci i młodzieży. Już prowadzone są w szkołach pogadanki, podczas których policjanci uczulają uczniów na czyhające na nich zagrożenia.
  - W ramach akcji "Bezpieczne ferie 2005" zwiększymy liczbę patroli - informuje komisarz Wiktor Konieczny, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. - Pod naszym szczególnym nadzorem będą parki, żwirownia i inne miejsca, w których lubi się spotykać młodzież. Sprawdzimy, czy nie dzieje się tam nic złego.
  Jak co roku, policjanci będą też kontrolować autokary i busy, którymi dzieci wyjeżdżają na ferie i wycieczki. Zwracać będą uwagę na to, czy kierowcy są trzeźwi, sprawdzą stan techniczny pojazdów i ich oznakowanie.
  - Organizatorzy wypoczynku i rodzice w każdej chwili mogą zwrócić się do nas o sprawdzenie przewoźnika. Na każdy sygnał odpowiemy - mówi komisarz Konieczny. - Prosimy też mieszkańców powiatu, aby informowali nas, jeśli zauważą coś niepokojącego, np. nieodpowiednio zachowujące się grupy młodzieży, które zakłócają ich spokój lub stanowią same dla siebie zagrożenie.
  Z informacjami i prośbami o interwencje można dzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku pod nr 417-03-03.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama