Nowy Grodek? Gdzie to jest?!

  Nowy Grodek? Gdzie to jest?!

  Monk

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Zamierzamy zlikwidować nazwy przysiółków i zostawić tylko te dotyczące wsi - zapowiada Ryszard Gruener, burmistrz Byczyny.
  Powód? W czasie spisu powszechnego okazało się, że rachmistrzowie mieli problem z dotarciem do niektórych przysiółków.
  - Były w wykazie miejscowości, ale nie było tablic z nazwami albo nie było takiego przysiółka na mapie. Spisujący mieli kłopoty z dotarciem na przykład do Nowego Grodka - mówi Ryszard Gruener. - Albo weźmy Proślice - tam każdy powie, gdzie jest przysiółek Olbin, ale w wykazie miejscowości go nie ma. Nazwa funkcjonuje tylko w świadomości mieszkańców.
  Gmina proponuje, żeby zlikwidować nazwy przysiółków i pozostawić tylko nazwy wsi. Na najbliższej sesji radni mają przegłosować ten projekt. Następnie będzie on konsultowany z mieszkańcami na zebraniach wiejskich.
  Burmistrz jest zdania, że proponowane przez gminę zmiany przejdą bez problemów. Ludzie też chcą, żeby wreszcie zrobić z tymi nazwami porządek.
  Urzędnicy uspokajają: z powodu zmiany nazw mieszkańcy nie poniosą żadnych kosztów. W dowodach figurują bowiem nazwy wsi.
  - Szkoda tych nazw - mówi Iwona Zimnowoda z Nowego Grodka. - W dowodach i tak jesteśmy wpisani do Nasal. Więc komu to przeszkadza? A tak historyczne nazwy przepadną. Można by je ujednolicić i zostawić.
  - Mnie jest obojętne, czy nazwy przysiółków będą zlikwidowane - oznajmia z kolei Danuta Majda z Nasal. - Bo to zasadniczo niczego nie zmienia w sytuacji mieszkańców, nie trzeba zmieniać dokumentów. Ale zobaczymy, co pokażą konsultacje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama