Bezrobotni pomogą gospodarzom

  Bezrobotni pomogą gospodarzom

  Lis

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Od 15 marca w urzędach miast i gmin powiatu kluczborskiego specjalnie przeszkoleni pracownicy będą pomagać rolnikom wypełnić wniosek o dopłaty bezpośrednie.
  Ci pracownicy to dziesięciu bezrobotnych, skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy do prac interwencyjnych w urzędzie. Zanim zaczną urzędowanie, przejdą kilkudniowe, zakończone egzaminem szkolenie, które nieodpłatnie organizuje Powiatowe Biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kluczborku. Program "Powiat przyjazny rolnikom" jest efektem porozumienia między starostwem w Kluczborku, PUP, biurem powiatowym ARiMR oraz burmistrzami i wójtami poszczególnych gmin.
  Najwięcej, bo pięciu bezrobotnych znajdzie zatrudnienie w urzędzie miasta w Byczynie. Po dwie osoby zostały skierowane do urzędów w Kluczborku i Lasowicach Wielkich, jedna do Wołczyna.

  - W ubiegłym roku w naszym powiecie złożono 2530 wniosków o dopłaty bezpośrednie - mówi Andrzej Butra, kierownik powiatowego biura ARiMR w Kluczborku. - W tym roku znacznie więcej osób zarejestrowało się w ewidencji producentów, więc spodziewamy się, że i wniosków o dopłaty będzie więcej. Pomoc w ich wypełnianiu rolnikom na pewno się przyda.
  W ubiegłym roku w powiecie realizowany był podobny program. We wszystkich gminach konsultanci na miejscu pomagali rolnikom przebrnąć przez konieczne formalności. Ci, którzy starali się o dopłaty, chwalili sobie taką pomoc i teraz też na nią liczą.

  - W naszej wiosce jest dużo drobnych rolników. To przeważnie osoby starsze i samodzielne wypełnienie wniosków to dla nich spory kłopot - mówi Władysław Michta, sołtys Gierałcic w gminie Wołczyn.
  - Pracownicy, którzy będą do dyspozycji rolników w urzędach, oprócz pomocy w wypełnieniu wniosku udzielą też wszelkich informacji na temat możliwości, jakie daje realizacja Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama