Muszą mieć cennik

  Lis

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kluczborku ma opracować jasne zasady wynajmu oraz użyczania rozkładanej sceny - to główny wniosek po zakończonej tam kontroli wewnętrznej.
  Kontrola przeprowadzona została na wniosek burmistrza. Jej przedmiotem była przede wszystkim sprawa rozliczeń związanych ze sceną, którą OSiR przejął od Kluczborskiego Domu Kultury w kwietniu 2004 r. Sygnały o nieprawidłowościach dotarły do komisji rewizyjnej, a ta przekazała sprawę burmistrzowi.
  Rażących nieprawidłowości nie stwierdzono. Podstawowym zaleceniem pokontrolnym jest opracowanie czytelnych i jednolitych zasad eksploatacji sceny, dotyczących jej wynajmu, użyczania na imprezy, a także transportu, montażu i demontażu.
  Każdy wynajem może się odbywać wyłącznie na podstawie umowy. Nie powinno bowiem dochodzić do sytuacji, że scena wypożyczana jest nieodpłatnie, np. jako rekompensata. Na takiej podstawie bowiem z kluczborskiej sceny skorzystała jedna z agencji muzycznych.
  Latem ubiegłego roku w Kluczborku dwukrotnie, z powodu fatalnej pogody, odwołany został występ grupy muzycznej. Było to jednoznaczne z niewywiązaniem się z umowy zawartej z firmą reprezentującą ten zespół. OSiR miał ponieść karę w wysokości 5 tys. zł, ale agencja zgodziła się zrezygnować z roszczeń pieniężnych w zamian za bezpłatne wypożyczenie sceny. W ocenie OSiR-u dzięki temu udało się zaoszczędzić 3 tys. zł, bo wypożyczenie estrady oszacowano na 2 tys. zł.
  Kontroler takie załatwienie sprawy uznał jednak za naruszenie dyscypliny finansowej. - Poinformowałem o sprawie rzecznika dyscypliny finansów publicznych Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu - powiedział burmistrz Jarosław Kielar.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama