Malowali rodzinne strony

  Malowali rodzinne strony

  Lis

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  278 prac z 30 szkół i placówek oświatowych wpłynęło na Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. "Opolskie opowieści - piękno mojej okolicy", który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury.
  Prace można było wykonać w różnej technice: od rysunku tuszem po obrazy olejne. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach wiekowych. W przedziale 5-7 lat I miejsce otrzymała Basia Gancarz z kluczborskiego MDK. II nagrodę zdobyła Ania Sobczyk, również z MDK, a III Natalia Lechkun z kluczborskiego przedszkola nr 7.
  W kategorii 8-10 lat I miejsce przypadło Samancie Brzeskiej z MDK, Piotrowi Hadzikowi z SP nr 2 w Kluczborku i Magdalenie Musiał z MDK. II nagrodę zdobyła Sandra Kubik i Michał Meusiak z MDK a III Natalia Chrupała i Marta Konarska z Warsztatów Plastycznych w Wołczynie.
  W kategorii 11-13 lat nagrody otrzymali: I miejsce Joanna Rozbrój z MDK, II Aleksandra Kalitan i Monika Tyszecka z SP nr 2 w Kluczborku, a III Aleksandra Szlachta z MDK.
  W grupie 14-16 lat I nagrodę jury przyznało Agnieszce Aleksiejczuk z PG nr 4 w Kujakowicach Górnych, II Karolinie Myśliwczuk z PG nr 4 w Kędzierzynie Koźlu, a III Wojtkowi Pszeniczce z PG w Wołczynie.

  W najstarszej grupie wiekowej, 17-20 lat, I nagrodę zdobyła Jagoda Racheniuk z MDK, II miejsce otrzymał Paweł Caban ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku, a III Filip Wasyłyk z MDK.
  Wyróżniono też 32 prace. Najładniejsze można podziwiać na wystawie w MDK w Kluczborku przy ul. Damrota 4.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama