Wolą auta niż ogródki

  Wolą auta niż ogródki

  Monika Kluf mkluf@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowy pomysł na zmiany w ruchu

  Nowy pomysł na zmiany w ruchu

  Po protestach handlowców w sprawie zamknięcia rynku dla samochodów władze miasta chcą wyłączyć z ruchu już tylko jedną ulicę w centrum Kluczborka.
  Nowy pomysł na zmiany w ruchu

  Nowy pomysł na zmiany w ruchu

  Chodzi o odcinek między pasażami handlowymi przy ulicach Piłsudskiego i Krakowskiej. - Zyskamy dzięki temu szeroki, bezpieczny dla pieszych deptak, który będzie przedłużeniem tych ulic - tłumaczy Andrzej Nowak, wiceburmistrz Kluczborka. Zaznacza, że to wersja ostateczna.

  Wojna o rynek trwa od zeszłego roku. Wyłączenie czy nawet ograniczenie ruchu wywołuje protesty kupców, którzy mają tam sklepy. Boją się, że stracą klientów, którzy, nie mając możliwości parkowania w samym centrum, zaczną robić zakupy gdzie indziej.
  Miesiąc temu urząd przeprowadził konsultacje w tej sprawie. Kupcy mówili jednym głosem: nie chcemy zmian. Mieszkańcy, których na spotkanie przyszła garstka, stwierdzili, że ruch w centrum im właściwie nie przeszkadza. Przeciwnie, boją się, że jak znikną auta, wyrosną ogródki piwne. A tych obawiają się bardziej niż spalin i ryku silników.

  - Po tych spotkaniach przygotowaliśmy nową wersję. Braliśmy pod uwagę sugestie wszystkich zainteresowanych stron - przekonuje Nowak. - To kompromisowe rozwiązanie.
  - Jaki kompromis?! - oburza się na nową propozycję Mariusz Kik, właściciel księgarni w rynku. - Mówię w imieniu wszystkich kupców. Nie chcą tych zmian ani handlowcy, ani mieszkańcy. Chce tego tylko wiceburmistrz. Tylko komu to służy? Na zamknięciu rynku tak naprawdę zyska mający niedługo powstać supermarket z dużym parkingiem.
  Decyzja o tym, jak będzie ostatecznie wyglądał ruch w rynku, ma być podjęta do czerwca. W połowie kwietnia nad nowymi propozycjami będą debatować radni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama