Koniec kłopotów z ogrzewaniem

  Koniec kłopotów z ogrzewaniem

  Monk

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Kamień spadł nam z serca! Będziemy mieli czym grzać - cieszy się Kazimierz Gaj z ul. Kilińskiego w Kluczborku. Jego ulica będzie podłączona do gazociągu.
  Roboty potrwają do maja przyszłego roku. Gaz będzie pociągnięty na ul. Kilińskiego oraz przyległych: Arki Bożka, Kani i Witosa.
  Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku mieszkańcy dawnych bloków zakładowych "Famaku" zostali poinformowani, że od maja 2006 roku firma nie będzie ich ogrzewać. Powód? Jest to zbyt kosztowne. Do tego czasu wspólnoty mieszkańców mają czas na znalezienie innego dostawcy lub innego źródła ciepła. Ludzie się obawiali, że wspólnoty, które sporo wydały na remonty i ocieplanie budynków, nie udźwigną kosztów wprowadzenia innego typu ogrzewania.
  W grudniu 2004 r. Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka, zapewnił na łamach "NTO", że nie zostawi mieszkańców bloków samych sobie. Rozwiązaniem było ogrzewanie gazowe. Gmina wystąpiła do Zakładu Gazowniczego w Opolu o podłączenie bloków przy Kilińskiego, a przy okazji także sąsiednich ulic, do budowanej akurat nitki gazowej między Bogacicą a Kraskowem.

  Po przeliczeniu kosztów Zakład Gazowniczy Opole przystał na takie rozwiązanie i to on pokryje koszty inwestycji. Za przyłączenie do sieci dodatkowej nitki gmina wyłoży 200 tys. zł. Odbiorcy zapłacą tylko za indywidualne przyłączenie się do nitki. Koszt będzie zależeć od długości przyłącza i terenu, przez który będzie przebiegał. Może wynosić od 500 do 2 tys. zł.
  To martwi Jerzego Dąbrowskiego, właściciela jednego z domków przy Kilińskiego:
  - Szkoda, że wiele lat wcześniej, gdy podłączenie gazu było tańsze, nikt o tym nie myślał. To dobrze, że wreszcie mamy gaz, ale obawiam się, że na przyłączenie nie wszystkich będzie stać.

  Wspólnoty z Kilińskiego będą musiały pokryć koszty budowy małej kotłowni na gaz.
  - Wkrótce powinny się w tej sprawie odbyć pierwsze spotkania z zarządcami - mówi Kazimierz Gaj. - Kotłownia też kosztuje, ale to nic w porównaniu, gdybyśmy sami mieli pokryć koszty gazyfikacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama