Chcą być policjantami

  Chcą być policjantami

  Fot. Anna Listowska

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Są sympatyczni, mają ładne mundury i pomagają ludziom - wylicza zalety stróżów prawa Martynka Wróbel. Razem z drugą klasą SP nr 5 w Kluczborku w Dzień Dziecka odwiedziła kluczborską komendę.
  - Ale fajnie! - cieszyła się Anita Chmielewska. Pierwszy raz w życiu siedziała na policyjnym motocyklu.

  - Ale fajnie! - cieszyła się Anita Chmielewska. Pierwszy raz w życiu siedziała na policyjnym motocyklu. ©Fot. Anna Listowska

  Na dzieciach ogromne wrażenie zrobiły umiejętności policyjnych psów. O swoim podopiecznym opowiadał m.in. Tomasz Chadysz. Fot. Anna Listowska

  Na dzieciach ogromne wrażenie zrobiły umiejętności policyjnych psów. O swoim podopiecznym opowiadał m.in. Tomasz Chadysz.
  (fot. Fot. Anna Listowska)

  Najbardziej podobały mi się psy policyjne - opowiada Anitka Chmielewska. - Są takie ładne i mądre. Potrafią o wiele więcej niż domowe, bo łapią przestępców. A jak pan policjant coś do nich powie, to od razu słuchają.

  Na czym polega służba czworonogów, opowiadali dzieciom przewodnicy Piotr Michalski i Tomasz Chadysz. Pokazali też małym gościom próbkę psich umiejętności, np. pokonywanie przeszkód i atak. Spotkanie było też okazją do przypomnienia kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.
  - Nie należy głaskać obcych psów - pouczał dzieci Piotr Michalski. - A jeżeli zostaniecie zaatakowani, należy przyjąć postawę "żółwia".
  Drugoklasiści mieli też okazję z bliska przyjrzeć się radiowozowi i zobaczyć, jak działa radar. - Nie miałem pojęcia, że policyjny lizak wcale nie nazywa się lizak, tylko tarcza do zatrzymywania pojazdów - dziwił się Adaś Kowaczek.
  O sprzęcie i pracy policjanta ruchu drogowego opowiedział dzieciom sierżant sztabowy Wojciech Żarczyński. Każde z dzieci mogło też przymierzyć policyjną czapkę, poczuć na rękach kajdanki oraz usiąść na motocyklu. Uczniowie dokładnie obejrzeli też budynek komendy, weszli do policyjnego aresztu oraz rozmawiali z komendantem.

  - Jak dorosnę, to zostanę policjantką, jak mój tata - zapewniała Milenka Tomczak. - To ważna praca, bo policjant dba o innych ludzi. Nigdy nie widziałam dziewczyny w mundurze, ale myślę, że będę ładnie wyglądać.
  Dzieci wyszły z komendy zachwycone tym, co zobaczyły. Większość stwierdziła, że zostaną policjantami. Niektórzy szykują się już nawet na komendantów. - Bo to najważniejszy policjant - dodawali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!