Uczniowie ugotują chorym

  Uczniowie ugotują chorym

  Monk

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Od sierpnia posiłki dla pacjentów kluczborskiego szpitala będą przygotowywane w stołówce warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku.
  Do tej pory pacjentów karmiła wrocławska firma cateringowa. Chorzy nie raz się skarżyli, że jedzenie jest zimne i bez smaku. Pisaliśmy o tym w "NTO". Szpital przekazał uwagi. Przed datą zaznaczoną w umowie z firmą nie można było zerwać z nią współpracy. Kiedy termin nadszedł, szpital ogłosił nowy przetarg. Stanęła do niego tylko stołówka warsztatów szkolnych. I to ona od sierpnia przejmie żywienie pacjentów.

  - Być może inne firmy odstraszył jeden z warunków - mówi skarbnik powiatu Piotr Pośpiech. - Chodziło o zatrudnienie bezrobotnych z terenu powiatu.
  Do pracy w stołówce przyjęto dodatkowo 8 osób, w tym pięć z pośredniaka. Pieniądze za wyżywienie pacjentów szpitala zostaną w powiecie. Bo warsztaty, finansowane przez starostwo, będą gotować dla szpitala, który też jest własnością powiatu.
  Przypomnijmy, że w ten sposób zrealizował się pomysł podsuwany władzom powiatu przez radnego Leszka Krzyżanowskiego ze Wspólnoty dla Rodziny.
  - Uczniowie będą mieli na długie lata zapewniony warsztat do nauki zawodu, pod okiem nauczyciel, i fachowców - cieszy się Piotr Pośpiech.

  Stołówka będzie działać również w weekendy, kiedy uczniowie mają wolne. Wtedy posiłki będą przygotowywać etatowi pracownicy. Wrócą też obiady abonamentowe i bufet. Warsztaty będą żywić pacjentów w szpitalu w Kluczborku i w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama