ZOZ - jednak likwidacja

  ZOZ - jednak likwidacja

  Md

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Radni powiatu kluczborskiego po raz drugi zamknęli Zakład Opieki Zdrowotnej. Pierwszą likwidację z 2003 roku Naczelny Sąd Administracyjny uznał w czerwcu za nieważną.
  Czerwcową decyzję NSA o reanimacji ZOZ-u przyjęli z triumfem jedynie radni opozycyjni. To właśnie oni zaskarżyli w sądzie likwidację. Zapowiadali, że doprowadzą do ponownego przejęcia kluczborskiego szpitala przez ZOZ.
  W piątek do tej koncepcji próbował przekonywać radny Leszek Krzyżanowski.

  - Zamknięcie ZOZ-u doprowadziło do rażącej nierówności w traktowaniu mieszkańców powiatu - tłumaczył Krzyżanowski. - Zwolniono lekarzy, zmniejszono liczbę łóżek i utworzono komercyjną spółkę handlową.
  Krzyżanowski nawiązał do tego, że od kwietnia 2004 roku szpital w Kluczborku jest prowadzony przez Powiatowe Centrum Zdrowia, spółkę należącą do powiatu. Starosta Stanisław Rakoczy zareagował ostro.
  - Kłamaliście, mówiąc: "oni chcą zlikwidować szpital" - mówił Rakoczy. - Teraz kłamie pan, mówiąc, że szpital jest komercyjny.
  Rakoczy poddał pod głosowanie uchwałę o likwidacji ZOZ-u. Tylko dwóch radnych, Leszek Krzyżanowski i Adam Martiniszyn, głosowało przeciw.

  - Starosta nazwał mnie kłamcą, więc prawdopodobnie spotkamy się w sądzie - zapowiada Krzyżanowski. - Jestem funkcjonariuszem publicznym i nie kłamię. A sąd przyznał, że likwidacja ZOZ-u jest niezgodna z prawem.
  Dodaje, że wczorajsza też zostanie zaskarżona do sądu.
  - Władze państwa wprowadzają szeroką reformę oddłużenia szpitali, ale skorzystają na niej tylko publiczne ZOZ-y - tłumaczy radny.
  Starosta Rakoczy mówi, że jest już zmęczony całą sprawą.
  - Oni będą się sądzić, dopóki będzie to możliwe - mówi kluczborski starosta. - Staramy się robić swoje. Szpital działa, i to działa dobrze. Został uznany za najlepszy niepubliczny szpital powiatowy w Polsce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!