Kino Bajka w Kluczborku wnet będzie jak z bajki [zdjęcia]

Kino Bajka w Kluczborku wnet będzie jak z bajki [zdjęcia]

Mirosław Dragon

Nowa Trybuna Opolska

Tak wygląda nowa elewacja kina Bajka przy ul. Pułaskiego.
1/13
przejdź do galerii

Tak wygląda nowa elewacja kina Bajka przy ul. Pułaskiego. ©Mirosław Dragon

Do zakończenia remontu kluczborskiego kina zostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz widać pierwsze efekty.
To już ostatnie pół roku remontu kina. Widać już pierwsze efekty. Zrobiona została elewacja budynku i możemy już zobaczyć, jak będzie wyglądała Bajka. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Kluczborku.

Na Facebooku kino Bajka ma już swój fanpage, który polubiło 800 osób. - Pamiętacie zapach sali kinowej? Był balkon, za który chyba płaciło się więcej? Mało wygodne, oldskulowe fotele i plakaty na całym mieście z odręcznie napisanymi datami i godzinami seansów filmowych - piszę twórcy internetowego profilu kina Bajka.

- Obecnie trwają prace budowlane w budynku kina, w lipcu i sierpniu montowany będzie sprzęt kinowy, a we wrześniu planujemy pierwsze seanse filmowe - zapowiada sekretarz gminy Mirosław Birecki.

Kino będzie gminne. To właśnie władze miasta uratowały przedwojenny budynek. Ostatni właściciel kina wystawił niszczejący budynek na... internetowym portalu aukcyjnym. Kino odkupiła gmina. W sumie zakup i remont kina Bajka pochłoną prawie 5,8 miliona złotych:

1. Gmina zapłaciła za nieruchomość 400 tysięcy zł.
2. Projekt kosztował kolejne 130 tysięcy zł.
3. Prace budowlane pochłoną 4,172 mln zł.
4. Wyposażenie kina w sprzęt do wyświetlania filmów oraz w fotele kosztować będzie 1,08 mln zł.

Kluczborska Bajka nie będzie konkurować z multipleksami. - To będzie raczej kino weekendowe, a budynek nie będzie pełnił tylko tej jednej roli - mówi Mirosław Birecki.

Burmistrz Jarosław Kielar od początku mówił, że Bajka będzie obiektem wielofunkcyjnym.- Będzie to sala koncertowo-widowiskowo-konferencyjna. Aktualnie nie mamy takiej sali, która pomieści prawie 200 osób. - mówi Jarosław Kielar.

W wyremontowanym kinie Bajka będzie 181 foteli dla publiczności. Filmy będą wyświetlane za pomocą projektora cyfrowego 2D i 3D na ekranie o rozmiarach 9 x 5m i aparatury nagłośnieniowej Dolby.

90 lat ma już kluczborskie kino Bajka.
Zostało zbudowane w latach 20. XX wieku jako Residenz-Lichtspiele. Budynek przy ul. Pułaskiego 3 jest już zabytkiem ujętym w gminnej ewidencji zabytków. Z tego powodu bryła architektoniczna kina podlega ochronie konserwatorskiej.


Tak wygląda nowa elewacja kina Bajka przy ul. Pułaskiego.

Komentarze (23)

Wszystkie komentarze (23) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Mama i ja, Tata i ja. Prześlij zgłoszenie!

Mama i ja, Tata i ja. Prześlij zgłoszenie!

 Wybieramy Sołtysa Roku 2016. Czekamy na Wasze zgłoszenia

Wybieramy Sołtysa Roku 2016. Czekamy na Wasze zgłoszenia

Uśmiech dziecka :) Czekamy na zgłoszenia!

Uśmiech dziecka :) Czekamy na zgłoszenia!