Nowa Trybuna Opolska

Znane osoby z Kluczborka w jednym kalendarzu [zdjęcia]

Powiat kluczborski wydał kolejny kalendarz charytatywny z cyklu „Powiat kluczborski. Stąd jesteśmy”. Tym razem kalendarz zdobią zebrane zdjęcia wszystkich

fot. Maciej Knapa, oprac. Mirosław Dragon

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/30] Następne

Powiat kluczborski wydał kolejny kalendarz charytatywny z cyklu „Powiat kluczborski. Stąd jesteśmy”.

Tym razem kalendarz zdobią zebrane zdjęcia wszystkich osób lub zespołów, które były bohaterami kalendarzy w poprzednich trzech latach. Dzięki temu widać, jak wiele osób mieszkających lub pochodzących z powiatu kluczborskiego zdobyło rozgłos w Polsce i w świecie.

Efekt jest taki, że 37 zdjęć znanych mieszkańców zdobi nowy kalendarz charytatywny powiatu kluczborskiego. Na tych zdjęciach jest łącznie 55 osób (na niektórych zdjęciach są zespoły sportowe i muzyczne).

Wśród nich są tak znane osoby, jak reżyser Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”), dziennikarz Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”), dziennikarka i producentka Sylwia Nasiadko („HuffPost Live”) czy pisarz Mariusz Urbanek (autor biografii Jana Brzechwy i Juliana Tuwima).

Są też młode, zdolne osoby, które nadal mieszkają w Kluczborku i przed którymi kariera stoi otworem, tacy jak: siatkarka Justyna Łysiak, kolarz Patryk Stosz czy perkusista Wojciech Sitnik.

Bohaterami kalendarza są również osoby, które rozsławiły w przeszłości Kluczbork: pierwszy mistrz świata w karate z Kluczborka Krzysztof Neugebauer (dzisiaj trener polskie kadry), popularna piosenkarka Magda Durecka (dzisiaj prowadzi swoje studio piosenki) czy zespół Bakshish, dzięki któremu w latach 80. Kluczbork nosił miano stolicy polskiego reggae.

Kluczborskie starostwo nie zrobiło kalendarza z nowymi bohaterami, nadal jednak będzie chwalić się (także w mediach) znanymi mieszkańcami powiatu kluczborskiego, takimi jak choćby Łukasz Opaliński, który ostatnio odwiedził Kluczbork. Łukasz Opaliński na co dzień mieszka w Miami, projektuje luksusowe jachty i ekskluzywne meble.

Inną osobą , która jest ambasadorem Kluczborka na świecie, jest Wojciech Zaremba, programista komputerowy pracujący dla Google i Facebooka.

Nowy kalendarz na rok 2017 można nabyć w starostwie powiatowym przy ul. Katowickiej 1, w pokoju 410 po kupieniu cegiełki w cenie 5 zł.

- Dochód z cegiełek zostanie tradycyjnie przeznaczony na cel charytatywny, na leczenie chorego mieszkańca naszego powiatu. Tym razem będzie to 16-letni Mateusz Wilczek, niepełnosprawny mieszkaniec Kluczborka - mówi Monika Kluf, rzecznik kluczborskiego starostwa.

Na zdjęciu: Monika Strońska - Bursztynowa Miss Polski AKAS Krynica Morska 2015, finalistka konkursu Bursztynowa Miss Polski w Ustce. Podczas finałowego konkursu w głosowaniu internautów została Bursztynową Miss Polski Internetu 2015 r. Finalistka wyborów Foto Models Poland 2015 r. Była siatkarka UKS Jedynka.

Polecamy