Kolędować każdy może

  Kolędować każdy może

  Awa

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Publiczność sobotniego przeglądu kolęd zdumiała chyba najbardziej pastorałka w stylu hip-hopowym.
  Uczestnicy festiwalu kolęd w wykonaniu niekonwencjonalnym pod tytułem "Szopka kolędników" prezentowali przeróżne style w muzyce. Oprócz wspomnianego hip-hopu był soul, swing, gospel, reggae i piosenki w stylu "Arki Noego". Większość młodych ludzi śpiewała do gotowego podkładu muzycznego.
  - Chodziło nam o to, by aranżacje były urozmaicone - przyznaje Izabela Idec, która wraz ze szkołą muzyczną w Leśnicy organizowała imprezę. - Niby te same kolędy, które nuci się przy wigilijnym stole, a jednak zupełnie coś innego.
  Natalia Malewska i Agnieszka Wolany z gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich śpiewały na dwa głosy. Wspólne muzykowanie rozpoczęły w podstawówce. Obydwie uczyły się gry na fortepianie.
  - Startowałam w eliminacjach do "Szansy na sukces", niestety, bez powodzenia - wyznała nam Agnieszka. - Ale mam nadzieję, że kiedyś się uda.
  ZAŚPIEWALI NAJLEPIEJ

  Mateusz Gancarczyk z Kędzierzyna-Koźla, zdobył Grand Prix w grupie młodszej. Dwunastolatek śpiewa od trzeciego roku życia. Pierwszy raz wystąpił w konkursie "Christmas" w Kędzierzynie-Koźlu. Występuje w zespole "Szalone Małolaty", a z rodzicami tańczy w zespole pieśni i tańca "Comes".

  Aurelia Zawiola zdobyła Grand Prix w kategorii starszej. Gdy nie śpiewa, uczy się w gimnazjum dwujęzycznym w Strzelcach Opolskich. Opowiada, że już od kołyski nucić uczyła ją babcia. Gdy na scenie zapomni jakichś słów, stara się wymyślić coś na poczekaniu, by publiczność nie zorientowała się, że coś jest nie tak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama