Nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą

  Nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą

  Jar

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Brzegu przez ostatnie tygodnie żyli w niepewności, bo starosta planował przenieść ich szkołę do pobliskiej Żłobizny.
  Okazało się jednak, że takie przenosiny oznaczałyby za duże koszty - mówi Janusz Jakubów, radny i członek komisji oświaty, która wczoraj dyskutowała o reorganizacji szkół. - Nie da się tak po prostu przenieść szkoły do budynku w innej gminie. Trzeba byłoby najpierw zlikwidować ZSPS w Brzegu, zwolnić nauczycieli, wypłacić im odprawy, a potem na nowo powołać szkołę z siedzibą w należącej do gminy Skarbimierz Żłobiźnie.

  Jeszcze wczoraj przed południem nauczyciele w szkole przy ul. Młynarskiej byli pełni niepokoju: - My nawet nie protestujemy przeciwko przenosinom, nie sprzeciwiamy się planom starostwa, ale po prostu chcemy, żeby brać pod uwagę także nasze opinie - podkreślał dyrektor Włodzimierz Marek.
  Dwie godziny później dyrektor był już w zupełnie innym nastroju: - Pan starosta powiedział mi właśnie, że prawdopodobnie nie będzie zmian i bardzo cieszę się z tej informacji.
  Starosta Stanisław Szypuła nie chciał jeszcze się na ten temat wypowiadać: - W czwartek zbierze się zarząd powiatu i dopiero po nim będzie można mówić o decyzjach.

  To już ostatni moment na ewentualne zmiany. Gdyby miało do nich dojść, rada powiatu powinna przyjąć odpowiednią uchwałę na sesji za tydzień. Jak pisaliśmy już w styczniu, władze powiatu planowały stopniowe zmniejszanie ilości szkół ponadgimnazjalnych ze względu na coraz mniejszą liczbę uczniów. Zgodnie z pierwszą koncepcją ZSPS miałby zostać przeniesiony do Żłobizny, gdzie istnieje cieszący się coraz mniejszym powodzeniem wśród młodzieży Zespół Szkół Rolniczych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama