Na razie jest obietnica

  Na razie jest obietnica

  Bes

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Gmina Krapkowice dostanie z ministerstwa skarbu około 150 tys. zł na kontynuację remontu mostu pieszego na Odrze. Pieniądze wpłyną jednak na gminne konto dopiero, kiedy prace ruszą.
  Przetarg na wykonawcę remontu musi się odbyć do końca czerwca. Ostateczna wielkość kwoty, jaką Krapkowice dostaną, może się okazać nieco niższa, bo na razie nie jest to jeszcze decyzja, a jedynie promesa, czyli obietnica, że Skarb Państwa dołoży maksymalnie 80 procent kosztów robót związanych z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji.
  Przypomnijmy: zerwany podczas powodzi w 1997 roku most kolejowy z kładką dla pieszych po wielu perturbacjach został oddany do użytku - ale już tylko dla pieszych - w grudniu 2003.
  Jedno przęsło jest nowe, trzy pozostałe są stare, w tym - jedno podniesione z wody. Jemu najbardziej potrzebny jest remont, bo leżało w rzece i rdzewiało ponad trzy lata. Przy okazji cała kładka zyska na estetyce, bo całość zostanie pomalowana.
  - Mieliśmy nadzieję, że dostaniemy więcej pieniędzy, zwracaliśmy się o 400 tysięcy - mówi Romuald Haraf, wiceburmistrz Krapkowic. - Chcieliśmy wyremontować nawierzchnię kładki i ją oświetlić, ale trzeba się cieszyć z tego, co jest. Znów złożymy wniosek, może dostaniemy dotację w przyszłym roku.
  W Krapkowicach już od paru lat się mówi, że ten most ma w przyszłości zostać dostosowany do ruchu kołowego. Jednak na razie oficjalnie nie ma jeszcze takich projektów. Sprawę komplikuje fakt, że do dziś, pomimo wielu deklaracji, nie zostało sfinalizowane przekazanie obiektu gminie przez Skarb Państwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama