Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Dwa busy zderzyły się na autostradzie A4. Siedem osób nie...

Dwa busy zderzyły się na autostradzie A4. Siedem osób nie żyje

Radosław Dimitrow

Nowa Trybuna Opolska

Po kilku godzinach przywrócony został ruch po wypadku na 254. kilometrze autostrady A4. Samochody poruszają się jedną nitką w obu kierunkach.
11 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowej Trybuny Opolskiej

Wypadek na autostradzie A4. Siedmiu Ukraińców jadących busem zginęło w wypadku pod Krapkowicami (Opolskie).

Opolskie: wypadek na autostradzie A4

Link do głównego zdjęcia

Wypadek na autostradzie A4. Siedmiu Ukraińców jadących busem zginęło w wypadku pod Krapkowicami (Opolskie). ©Radosław Dimitrow- Do wypadku doszło o godzinie 10.15 - mówi Jarosław Dryszcz z biura prasowego opolskiej policji. - Droga jest wyłączona z ruchu. Policjanci, którzy pracują na miejscu zabezpieczają teren i pracę ratowników, będą wyjaśniać okoliczności tego wypadku - dodaje.

W wypadku zginęło siedem osób - informuje reporter nto Radosław Dimitrow, który jest na miejscu tragedii.

Sześć osób zostało rannych, w tym trzy ciężko. Ranni w wypadku trafili do szpitali w Opolu, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich. Jedna z osób po badaniu w szpitalu została zwolniona do domu.- Ukraiński bus najechał na tył oznakowanego pojazdu obsługi autostrady, a następnie dachował - mówi kapitan Lucjan Lubaszka z Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.Nasz reporter ustalił, że ofiarami są Ukraińcy, którzy wracali z Czech, gdzie pracowali na budowie, do rodzinnych domów. Na miejsce wypadku przybył konsul generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko.

Informacje dla rodzin osób poszkodowanych w zdarzeniu drogowym na autostradzie A4 w powiecie krapkowickim można uzyskać pod numerem telefonu 800 200 272 lub +48 77 42 22 003 (dla osób zza granicy).Dla kierowców poruszających się autostradą A4 z Wrocławia w kierunku Katowic został wprowadzony objazd.

Po kilku godzinach przywrócony został ruch po wypadku na 254. kilometrze autostrady A4. Samochody poruszają się teraz jedną nitką w obu kierunkach.

[x-news/TVN24]

Dziś w południe miał się rozpocząć remont jezdni w stronę Wrocławia, od okolic węzła Dąbrówka w kierunku węzła Prądy. Ruch z remontowanego odcinka miał być przekierowany na przeciwległą jezdnię - w kierunku Katowic. W związku z wypadkiem operację tę przesunięto na godz. 18 - informuje Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Późnym popołudniem ruch na autostradzie A4 został przywrócony.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek na autostradzie A4. Nowe informacje

Komentarze (22)

Wszystkie komentarze (22) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Konkurs - zgłoś zdjęcia, wygraj lustrzankę Sony!

Konkurs - zgłoś zdjęcia, wygraj lustrzankę Sony!

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!