Pieniądze albo udziały

  Pieniądze albo udziały

  Drat

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Radni Wilkowa mają wątpliwości, czy gmina powinna być udziałowcem firmy, która ma zarządzać szpitalem powiatowym.

  Rodzi się w bólach
  Spółkę samorządową, która przejmie szpital, ma utworzyć powiat z namysłowskimi gminami: Wilkowem, Świerczowem, Domaszowicami, Pokojem oraz Namysłowem. Kilkanaście dni temu stosowną uchwałę podjęli radni powiatowi. W Pokoju decyzja zapadła jeszcze w grudniu. Natomiast w Namysłowie wciąż zastanawiają się: przekazać pieniądze czy przystąpić do spółki? W Domaszowicach i Świerczowie decyzje mają zapaść w ciągu miesiąca.  W piątek w ostatniej chwili z porządku obrad sesji wycofano projekt uchwały w sprawie przystąpienia Wilkowa do spółki. Dariusz Kuśmierczyk, przewodniczący rady gminy, wyjaśnia, że rajcy mają obawy co do przyszłości szpitala.
  - Zastanawiamy się, czy gmina będzie musiała również poręczać kredyty dla nowej spółki jako jeden z jej udziałowców? - mówi przewodniczący. - Część radnych chce tylko przekazania pieniędzy na lecznicę, bez udziału Wilkowa w tym przedsięwzięciu. Chodzi o 50 tysięcy zł.
  Wątpliwości mają być wyjaśniane na komisjach rady, które będą obradować w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Kuśmierczyk nie wyklucza też zwołania nadzwyczajnej sesji rady.
  - Chętnie wyjaśnię wszystkie wątpliwości - zapewnia Mirosław Wójciak, dyrektor namysłowskiego szpitala i jeden z pomysłodawców jego prywatyzacji. - Liczę, że radni w końcu przystąpią do spółki. Szpital jest przecież dobrem wszystkich gmin powiatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama