Zagrają w duecie

  Zm

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Ponad 60 wolontariuszy w Głuchołazach i 15 w Łambinowicach będzie uczestniczyć w kolejnej edycji akcji Jerzego Owsiaka.
  W głuchołaskim sztabie WOŚP, który od lat działa przy towarzystwie "Powrót z U", trwają gorączkowe przygotowania do styczniowej akcji. - W zasadzie pozostało nam uzupełnienie danych kilkunastu ostatnio zgłoszonych wolontariuszy, głównie harcerzy i młodzieży szkolnej - informuje Andrzej Gach, główny organizator imprezy. - Jak tylko otrzymamy z Warszawy ich identyfikatory, plakaty i gadżety, nasza orkiestra będzie mogła grać.

  9 stycznia o 16.00, po zbiórce pieniędzy na ulicach Głuchołaz, w Miejskim Centrum Kultury rozpocznie się wielkie granie z udziałem miejscowych zespołów rockowych, studia piosenki oraz uczniów. Na zakończenie koncertu około północy harcerze prześlą tradycyjne światełko do nieba.
  - Początkowo chcieliśmy wyjść z koncertem na rynek miasta, bo to zawsze bliżej ludzi - mówi Andrzej Gach. - Ale po rozmowie z komendantem straży miejskiej zrezygnowaliśmy z tego zamiaru. Pozwolenie na zorganizowanie tej imprezy kosztowałoby ponad tysiąc złotych. To absurd.

  Skromniej będzie w Łambinowicach. Tam orkiestra gra w ramach głuchołaskiego sztabu już od sześciu lat. - Podczas organizacji siódmego finału Głuchołazy pomogły nam załatwić w ostatniej chwili wszelkie formalności i tak już zostało - wspomina Jolanta Mierzyńska, dyrektorka GOKSiR.
  Koncert finałowy rozpocznie się w sali "Pandora" o godz. 16.00 z udziałem członków studia piosenki, dzieci i młodzieży miejscowych szkół, zespołu seniorów Słońce w kapeluszu i rodzinnej kapeli Zbigniewa Hermana z dziećmi z Korfantowa. Wcześniej młodzież i dorośli - głównie nauczyciele i pracownicy GOKSiR - od rana kwestować będą na ulicach Łambinowic. Przewidziane są również zbiórki pieniężne w miejscowych szkołach oraz w Lasocicach i Jasienicy Dolnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama