Zero tolerancji dla psich kup

  Zero tolerancji dla psich kup

  Klaudia Bochenek kbochenek@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Nyskie Azorki i Reksie przestaną w końcu bezpańsko biegać po osiedlach i straszyć przechodniów. Miasto wprowadziło rejestr psów i rozdaje ich właścicielom numerki identyfikacyjne.
  Na razie zakupiono tysiąc takich blaszanych znaczków, po które właściciele czworonogów powinni zgłaszać się do wydziału rolnictwa i ochrony środowiska. Tam też, przy okazji, zapłacą podatek za posiadanie psa - całe 24 złote.

  Brzęczące dowody psiej tożsamości czekają na biurku Michała Baziuka, naczelnika wydziału rolnictwa. Na trójkątnej blaszce widnieje numer czworonoga, data, czyli 2005 rok, i wizerunek psiej głowy.
  Znaczki mają ułatwić identyfikację zwierząt, zwłaszcza przy działaniach prewencyjnych straży miejskiej czy też pracowników schroniska.
  Do tej pory strażnicy miejscy musieli pytać sąsiadów czyj jest psiak, teraz - jak twierdzą - będzie zdecydowanie łatwiej. Specjalnie wyszkoleni strażnicy przywołają zwierzaka, odczytają co ma na obroży, i bez większych problemów dotrą do właściciela.
  Z numerkowej akcji zadowolony jest także radny Ligi Nyskiej Leszek Bucki, znany mieszkańcom ze swej odwiecznej walki z psimi kupkami. Jego zdaniem łatwiej będzie teraz namierzyć właściciela, który nie sprząta za swoim pupilem. Radny uważa, że nadszedł wreszcie czas, by zacząć karać mieszkańców za bałaganiarstwo.

  - Zero tolerancji! Nie będzie już pouczeń, tylko mandaty - odgraża się radny Bucki. - Kary będą egzekwowane, a burmistrz nie będzie ich anulował. Tu nie chodzi o to, czy chcemy żyć w czystym mieście. Nysa ma być czysta i już, a ludzie muszą czuć się bezpiecznie, widząc psa w swoim otoczeniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama