Robota z komputera

  Michał Lewandowski mlewandowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W otmuchowskim ratuszu otwarto Gminne Centrum Informacji, w którym bezpłatnie można skorzystać z internetu i porady fachowca, by znaleźć pracę.
  Takie miejsce było potrzebne, bo bezrobocie w gminie sięga 30 procent - mówi burmistrz Jan Woźniak. - Co prawda, w ostatnich miesiącach nieco spadło, ale ciągle jest to jeden z głównych problemów gminy.

  Gminne Centrum Informacji (GCI) urządzono za pieniądze samorządu i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jest w nim pięć komputerów z dostępem do internetu, sprzęt biurowy, drukarki i kserokopiarka umożliwiające skopiowanie potrzebnych dokumentów. Centrum obsługuje jeden pracownik.
  - Można tam przyjść i poszukać sobie ofert pracy - zapewnia burmistrz Woźniak. - Pracownik Centrum pomoże każdemu, kto nie umie poruszać się w internecie, udzieli wskazówek, jak napisać życiorys, podanie o pracę itp.
  Centrum ma również własne informacje o ofertach pracy, poszukiwanych zawodach, o szkołach oraz instytucjach szkolących, o warunkach i procedurach uruchamiania własnej działalności gospodarczej. Można tam znaleźć podstawowe informacje o przepisach prawa pracy, o prawach i obowiązkach bezrobotnego, o dostępie do rynków pracy w krajach Unii Europejskiej. GCI dysponuje też adresami urzędów pracy i innych organizacji świadczących pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy.
  - Gminne Centrum Informacji w Otmuchowie działa dopiero kilka tygodni, ale już cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie ludzi młodych - twierdzi Jan Woźniak. - Choć przychodzi coraz więcej osób starszych, które również chcą skorzystać z najnowszej techniki w poszukiwaniu pracy.

  Centrum mieści się na parterze ratusza (adres - Rynek 1, wejście obok Banku Spółdzielczego). Z jego ofertą można się zapoznać także w internecie pod adresem www.gci.otmuchow.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!