Niekonkretna propozycja

  Niekonkretna propozycja

  Klaudia Bochenek kbochenek@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie chce, aby w mieście powstała katolicka szkoła podstawowa.
  Stowarzyszenie przeprowadziło w swojej parafii sondaż. Za powstaniem katolickiej szkoły miało się opowiedzieć ponad pięciuset mieszkańców.
  Wniosek z takim uzasadnieniem czeka na rozpatrzenie u burmistrza Nysy. Samorządowcy nie wiedzą jednak na razie, na czym miałaby polegać pomoc gminy i dlatego w najbliższym czasie nie można się spodziewać żadnego ich stanowiska w tej sprawie.
  - Inicjatywa jest cenna, ale tak naprawdę nie wiemy, czego stowarzyszenie oczekuje - twierdzi Józef Adamów, dyrektor gminnego Zarządu Oświaty w Nysie. - W podaniu nie ma ani słowa o umiejscowieniu placówki ani - co najważniejsze - jakiego charakteru byłaby to działalność. Szkoła publiczna czy niepubliczna z uprawnieniami publicznej?
  Nyscy włodarze są zdania, że biorąc pod uwagę demograficzne wskaźniki, dodatkowa podstawówka jest zbędna. - Ale jeśli jest taka potrzeba społeczna, to oczywiście my nie mamy nic przeciwko temu - zapewnia Adamów. - Niemniej najpierw chcemy odpowiedzi na pytania, jak wyglądałaby kadra szkoły, gdzie placówka miałaby się mieścić, a do tego jeszcze pozytywnych opinii o budynku sanepidu i straży pożarnej.
  Bogusława Stępniowska, która jest jedną z inicjatorek założenia katolickiej podstawówki, twierdzi natomiast, że podanie do gminy stowarzyszenie złożyło właśnie po to, by samorząd wskazał miejsce na nowa placówkę. - Czekamy więc na propozycje - mówi Stępniowska. - Dajemy gwarancję, że uzbieralibyśmy komplet dzieci do pierwszej klasy i do zerówki. Łącznie około czterdziestu osób zadeklarowało, że pośle do takiej szkoły swoje pociechy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama