Dacie pracę, damy ulgę

  Dacie pracę, damy ulgę

  Jar

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Nawet 90-procentowe obniżenie w podatku od nieruchomości proponuje firmom burmistrz Lewina Brzeskiego. Warunkiem jest stworzenie nowych miejsc pracy.

  Jak to się sprawdza
  Podobne rozwiązania w powiecie brzeskim wprowadziły m.in. gmina Lubsza i miasto Brzeg. W Lubszy możliwość całkowitego zwolnienia z podatku cieszy się minimalnym zainteresowaniem: przez ostatnie dwa lata skorzystało z niej zaledwie dwóch przedsiębiorców. Większe powodzenie ulga ma w Brzegu. W ubiegłym roku przedsiębiorcy, którzy z niej korzystali, stworzyli łącznie 38 nowych miejsc pracy.  Nie jesteśmy pierwsi i raczej tylko dołączamy do innych gmin, które już wcześniej wprowadziły takie rozwiązania - mówi burmistrz Tadeusz Monkiewicz. - Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie zbyt mocna karta przetargowa dla rozwoju przedsiębiorczości, ale też nie chcemy zostać w tyle w porównaniu z innymi gminami.
  Uchwałę w tej sprawie będzie podejmowała w piątek rada miejska. Według projektu najniższa, 50-procentowa ulga będzie dotyczyła tych firm, które zatrudnią co najmniej pięciu nowych pracowników. Za 11 nowych miejsc pracy można otrzymać 60 procent ulgi, a za 30 - nawet 90 procent.
  - To na pewno jest zachęta, ale trzeba to traktować raczej jako premię dla tych, którzy już zdecydowali się na zwiększenie zatrudnienia - uważa Ryszard Czepułkowski, który prowadzi w Lewinie zakład naprawy samochodów. - Bo prawdziwym bodźcem byłoby obniżenie składek odprowadzanych do ZUS. To one zniechęcają do zatrudniana ludzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama