Dacie pracę, damy ulgę

Jar
Nawet 90-procentowe obniżenie w podatku od nieruchomości proponuje firmom burmistrz Lewina Brzeskiego. Warunkiem jest stworzenie nowych miejsc pracy.

Jak to się sprawdza
Podobne rozwiązania w powiecie brzeskim wprowadziły m.in. gmina Lubsza i miasto Brzeg. W Lubszy możliwość całkowitego zwolnienia z podatku cieszy się minimalnym zainteresowaniem: przez ostatnie dwa lata skorzystało z niej zaledwie dwóch przedsiębiorców. Większe powodzenie ulga ma w Brzegu. W ubiegłym roku przedsiębiorcy, którzy z niej korzystali, stworzyli łącznie 38 nowych miejsc pracy.

Nie jesteśmy pierwsi i raczej tylko dołączamy do innych gmin, które już wcześniej wprowadziły takie rozwiązania - mówi burmistrz Tadeusz Monkiewicz. - Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie zbyt mocna karta przetargowa dla rozwoju przedsiębiorczości, ale też nie chcemy zostać w tyle w porównaniu z innymi gminami.
Uchwałę w tej sprawie będzie podejmowała w piątek rada miejska. Według projektu najniższa, 50-procentowa ulga będzie dotyczyła tych firm, które zatrudnią co najmniej pięciu nowych pracowników. Za 11 nowych miejsc pracy można otrzymać 60 procent ulgi, a za 30 - nawet 90 procent.
- To na pewno jest zachęta, ale trzeba to traktować raczej jako premię dla tych, którzy już zdecydowali się na zwiększenie zatrudnienia - uważa Ryszard Czepułkowski, który prowadzi w Lewinie zakład naprawy samochodów. - Bo prawdziwym bodźcem byłoby obniżenie składek odprowadzanych do ZUS. To one zniechęcają do zatrudniana ludzi.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska