Dni Nysy 2013. Wystąpią Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska

Dni Nysy 2013. Wystąpią Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska

Archiwum

Nowa Trybuna Opolska

Nowa Trybuna Opolska

Dni Nysy 2013. Wystąpią Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska
Dni Nysy 2013. Wystąpią Ewa Farna i Małgorzata Ostrowska

Ewa Farna będzie jedną z gwiazd Dni Nysy 2013. ©Archiwum

Zaplanowane na 24 - 26 maja Dni Nysy znów będą w rynku. Na scenie zobaczyć będzie można m. in. Ewę Farną i Małgorzatę Ostrowską.
- Co to za Dni Nysy?! Żadnej gwiazdy, mało miejsca i atrakcji. Lipa! Lepiej było na stadionie - takie komentarze słychać było wśród mieszkańców (najczęściej młodych) po ubiegłorocznych Dniach Nysy, kiedy to samorządowcy postanowili odświeżyć nieco formułę święta, rezygnując z wielkiego spędu na stadionie miejskim na rzecz bardziej kameralnej imprezy w rynku.

Pomimo licznych głosów krytyki, sympatyków alternatywnego miejsca świętowania nie brakowało.
Gminnym włodarzom zależało bowiem na aktywizacji śródmieścia: przeniesienie najważniejszego w roku święta do samego serca Nysy miało sprawić, że zabawa będzie bardziej widoczna i dostępna dla mieszkańców.

Dlatego w tym roku zaplanowane na 24 - 26 maja Dni Nysy znów będą w rynku. Organizatorzy postanowili jednak posłuchać głosu ludu i w rozliczne występy lokalnych wykonawców (m.in. Electric i Horyzont), wpletli również gwiazdy polskiej estrady.


I tak w sobotę na scenie zobaczyć będzie można Ewę Farną, a w niedzielę - Małgorzatę Ostrowską.

Dzieci również mogą liczyć na sporą porcję atrakcji. W niedzielę szykuje się dla nich specjalny blok występów, a przez cały weekend na ulicy "zamkniętej" będą mogły brać udział w rozlicznych zabawach.

- Ponadto, w związku z obchodami XX-lecia współpracy partnerskiej Nysy i Ludinghausen, program artystyczny uświetniony będzie koncertem zespołów niemieckich: rockowego Royal Incest w piątek, a w sobotę zespołu country Storksbergers Riesen - wylicza wiceburmistrz Aleksander Juszczyk. - Wysłuchać będzie można również coverów Michaela Jacksona oraz Republiki.

Ze specjalnie przygotowanym programem wystąpi także big-band Państwowej Szkoły Muzycznej w Nysie połączony z artystami big-bandu z Ludinghausen.
Nie zabraknie również rozgrywek sportowych i pokazu sztucznych ogni.

Komentarze

Wszystkie komentarze (20) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo