Iveco uderzyło w drzewo. Nowe fakty [zdjęcia]

  Iveco uderzyło w drzewo. Nowe fakty [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału
  Mirosław Dragon

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wypadek między Klekotną i Kolonią Łomnicką.
  1/13
  przejdź do galerii

  Wypadek między Klekotną i Kolonią Łomnicką. ©OSP Dobrodzień

  Kierowca samochodu dostawczego, który uderzył w drzewo, był z województwa łódzkiego. Korzystał z nieformalnego, najkrótszego objazdu zamkniętego odcinka Olesno-Dobrodzień.
  Do wypadku doszło we wtorek o godz. 14.30 na drodze powiatowej między Klekotną o Kolonią Łomnicką.

  Kierowca dostawczego iveco z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do rowu, po czym uderzył w drzewo. Samochodem jechało dwóch mężczyzn. Karetkami zostali przetransportowani do szpitali w Oleśnie i w Opolu.

  W akcji ratunkowej wzięły udział cztery zastępy strażaków: z JRG Olesno, OSP Wysoka oraz OSP Dobrodzień.

  Kierowca samochodu dostawczego był z województwa łódzkiego. Korzystał zatem z nieformalnego, najkrótszego objazdu zamkniętego, remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej 901 pomiędzy Olesnem i Dobrodzieniem.

  Na czas prac, do końca listopada, kierowcy muszą jeździć 50-kilometrowym objazdem przez Lubliniec (drogą krajową nr 11 z Olesna do Lublińca i drogą krajową nr 46 z Lublińca do Dobrodzienia).  Jednak kierowcy jeżdżą krótszym, nieoficjalnym objazdem: boczną drogą z Olesna, przez Wysoką, Kolonię Łomnicką, Klekotną i Rzędowice, aż do Dobrodzienia. Ta trasa jest dużo krótsza, liczy 21 kilometrów.  Problem w tym, że ta droga nie nadaje się do ruchu tranzytowego, o czym alarmował od początku Klaudiusz Małek, radny z Kolonii Łomnickiej.

  - Ta droga już jest dziurawa, a teraz kierowcy całkiem ją rozjeżdżą. Wystąpiłem do starosty oleskiego i marszałka województwa, żeby zabezpieczyli w swoich budżetach pieniądze na naprawę tej drogi po zakończonej inwestycji na DW 901 - mówi Klaudiusz Małek. - Bo chociaż oficjalny objazd jest przez Lubliniec, to kierowcy masowo i tak jadą skrótem naszą drogą.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry