Miejsca wystarczy dla wszystkich

  Miejsca wystarczy dla wszystkich

  Emka

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Ks. Alfred Waindok, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu, oraz miejscowy Caritas zapraszają wszystkich starszych, chorych i samotnych na spotkanie wigilijne.
  Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek. O godz. 10.00 proboszcz odprawi w kościele św. Marii Magdaleny mszę świętą w intencji zebranych. Po mszy wszyscy przejdą do Park Hotelu. Tam czekać będą na nich uroczysty obiad przy akompaniamencie pastorałek i kolęd w wykonaniu młodzieży oraz paczki ze słodyczami i owocami.
  - Podamy zupę jarzynową lub krupnik, mięsa w różnej postaci i ziemniaki - wymienia Maciej Olearczuk, właściciel restauracji. - Do tego kapustę gotowaną, surówki oraz kawę, herbatę i ciasta.

  - Tak jak co roku, fundują to wszystko wierni z obu naszych parafii - podkreśla proboszcz. - Przekazali na ten cel łącznie około 3 tys. zł, przy czym część zarobiliśmy na kupionych przez nich okolicznościowych świecach. Ponadto miejscowa piekarnia "Bebel i Gorgosz" dostarczy nam gratis chleb, bułki i ciasta.
  W poprzednich latach na mszę w intencji starszych, chorych i samotnych przychodziło zwykle około stu osób, a tylko 70 zjawiało się na obiedzie. Stąd też ks. Waindok prosi gorąco, aby tym razem spotkali się tam w komplecie.
  - Naprawdę nie ma się czego krępować - przekonuje. - Zarówno miejsca jak jedzenia starczy dla wszystkich. Natomiast wszystkich chorych, którzy nie będą mogli dojść na to spotkanie, odwiedzimy przed świętami. Podzielimy się z nimi opłatkiem i przekażemy skromne paczki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama