Kontrakt na plusie

  Tmk

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Dostaniemy w nowym roku około szesnastu milionów złotych, to o jakieś pięć procent więcej niż dotychczas - wylicza Andrzej Prochota, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie.
  Jak wyjaśnia, brakuje tylko domknięcia sprawy pomocy doraźnej. Chodzi o opiekę nad pacjentami spoza szpitala wieczorami i w weekendy. Poza tym jest już pewne, że Narodowy Fundusz Zdrowia opłaci pracę wszystkich przychodni i oddziałów w oleskim szpitalu.
  Dotychczas jednak bywało tak, że na niektórych oddziałach, jak choćby na ortopedii, już nawet po ośmiu miesiącach zaczynało brakować pieniędzy.
  - Czy do końca przyszłego roku wystarczy? Mam nadzieję, że tak, ale zależy to od wielu różnych spraw - mówi dyrektor Prochota.
  Jak przyznaje, także od tego, ile z puli od NFZ zabiorą komornicy. Odzyskują oni pieniądze, które szpital jest winny swym byłym pracownikom.
  - Bywa, że mamy zajmowane nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie - przyznaje Prochota. - To jest dla nas problem, również różne zaległości, choćby z tytułu ustawy "203", które i tak udało nam się zahamować.
  Kazimierz Łukawiecki, szef Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, ocenia, że oleski szpital ma dobry kontrakt. Jak mówi, choć na całej Opolszczyźnie placówki dostały więcej pieniędzy niż przed rokiem, to już zapowiada, że będzie ich jeszcze więcej.

  - Jest realna szansa, aby wszystkie szpitale się zbilansowały, czyli by w nowym roku pokryły się koszty z przychodami - stwierdza dyrektor Łukawiecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama