Do trzech razy sztuka

  Do trzech razy sztuka

  Emka

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  10 marca upływa ostateczny termin opuszczenia przez oleski Ośrodek Pomocy Społecznej pomieszczeń należących do urządu skarbowego. - Jeżeli gmina ich nie odda, ośrodek zostanie dzień później eksmitowany - zapowiada Marek Widawski, naczelnik US.
  Przypomnijmy: 26 sierpnia ub. roku, po czteroletnim procesie, Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował, że OPS musi opuścić pięć pokoi i oddać je urzędowi skarbowemu. Gmina zignorowała ten wyrok. Stąd Marek Widawski, naczelnik US, zwrócił się do komornika przy Sądzie Rejonowym w Oleśnie o przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego. Ten bezskutecznie wzywał gminę do opuszczenia pomieszczeń dwukrotnie: najpierw wyznaczając jej termin do 18 listopada, następnie - do 4 lutego.

  10 lutego, po wymianie korespondencji z Edwardem Flakiem, naczelnik Widawski zgodził się przedłużyć termin opuszczenia pomieszczeń do 10 marca.
  - Parę minut po ósmej otrzymałem od burmistrza pismo, wnoszące o odroczenie tego terminu aż do 1 kwietnia - relacjonuje naczelnik. - Burmistrz obiecał, że zamian wycofa wypowiedzenie dostawy ciepła oraz umowy najmu i garażu. Wypowiedzenie to jest bezprawne, a propozycja była nie do przyjęcia, więc zaproponowałem mu termin 28 lutego. Nie przystał na to, odpisał, że jest chory i do 28 lutego będzie na zwolnieniu. Wniósł też o przedłużenie czasu na wyprowadzkę przynajmniej do 10 marca.

  Na razie na drzwiach siedziby OPS nie ma informacji o zmianie adresu. - Burmistrz jest na zwolnieniu, więc jeszcze nie wiemy, dokąd zamierza go przenieść - wyjaśniła nam Elżbieta Kuźnicka-Sołtysik, sekretarz miasta. - Jednak termin opuszczenia pomieszczeń na pewno zostanie dotrzymany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama