Grozili sąsiadom

  Mirosław Dragon mdragon@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Pod Wojciechowem powstało dzikie wysypisko śmieci. Protestujący mieszkańcy są straszeni przez przywożących je kierowców.
  Codziennie przyjeżdżają tu samochody i zrzucają tony śmieci - skarżą się sąsiadujący z nielegalnym wysypiskiem mieszkańcy ul. Kluczborskiej. - Powstała już hałda tak niebezpiecznych rzeczy jak opony czy zawierające azbest płyty eternitowe.
  Przy Kluczborskiej znajduje się należąca do firmy Las-Bet piaskowania oraz gminny teren, na którym przed laty było wysypisko. Teraz droga wjazdowa zagrodzona jest szlabanem z tabliczką: Zakaz wysypywania śmieci.

  - Samochody i ciągniki omijają szlaban i wjeżdżają obok - wyjaśnia jeden z sąsiadów. - Kiedy zwróciłem uwagę, że nie wolno tu wysypywać śmieci, kierowca zagroził: - Odejdź pan, bo panu przyp... łopatą.
  Mieszkający tu ludzie nie chcą ujawnić swoich nazwisk. Boją się, że ktoś wybije im szyby w domach. Tłumaczą, że śmieci wysypywane są na terenie dawnego wysypiska i piaskowni.

  - Odpady są wysypywane bez mojej zgody - skarży się jej właściciel Stanisław Janiszewski, właściciel Las-Betu. - Postawiłem znak zakazujący wysypywania, ale ktoś go wyrwał i wrzucił do lasu.
  Janiszewski mówi, że niedawno rozplantował porzucone na terenie piaskowni odpady. Jednak wczoraj natknęliśmy się na ciągnik, którego kierowca zrzucał w piaskowni gruz. Ciągnik należy do jednej z oleskich firm budowlanych.
  Dzielnicowy Jarosław Górecki poinformował nas, że przyłapał już kilku kierowców zrzucających tam nielegalnie śmieci. - Musieli zapłacić mandaty, w kilku wypadkach udzieliłem pouczenia - mówi Górecki.
  Alina Grzebiela-Kochman, oficer prasowy oleskiej komendy, dodaje, że działania policji ogranicza fakt, że nie ma oficjalnych skarg ani od właściciela piaskowni, ani od burmistrza Olesna.
  Nie wiadomo, czy w oleskim magistracie wiedzą o tym procederze. Burmistrz Edward Flak był wczoraj nieuchwytny, a urzędnicy nie chcieli bez jego zgody z nami rozmawiać.
  Policja prosi o sygnały
  Alina Grzebiela-Kochman, oficer prasowy powiatowej komendy policji:
  - Dotychczas nie mieliśmy zawiadomienia właścicieli terenu, na którym nielegalnie wysypuje się śmieci. Postaramy się częściej wysyłać tam patrole. Prosimy jednak mieszkańców o nawet anonimowe telefoniczne zgłoszenia, podawanie numerów rejestracyjnych pojazdów, które nielegalnie zrzucają tam śmieci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Gry On Line - Zagraj Reklama