Jak zrobimy demolkę, to posprzątamy albo zapłacimy

  Jak zrobimy demolkę, to posprzątamy albo zapłacimy

  Rozmawiał Mirosław Dragon

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Rozmowa z Wojtkiem Łuczajem-Pogorzelskim, gitarzystą i liderem Oddziału Zamkniętego
  Jak zrobimy demolkę, to posprzątamy albo zapłacimy
  - K..., wystraszyłem się, jak do mnie zadzwoniłeś, i źle obciąłem sobie paznokieć. Jak ja teraz będę grał na gitarze, pozrywam chyba wszystkie struny!

  - Oj, przepraszam najmocniej. Ale do sobotniego koncertu w Oleśnie paznokieć na pewno odrośnie.
  - No to dobra, jak masz pytania, to wal.

  - Nazywają was najbardziej rockowym zespołem w Polsce?
  - Bo to jest prawda, tak właśnie jest! Nie lubię na nikogo gadać, ale gramy z różnymi kapelami i aż mnie to przeraża, kiedy nie mają żadnego kontaktu z publicznością. Na koncercie trzeba się spocić, pobiegać, zrobić show. Gra się sercem, duszą i... jajami!

  - Jednak etykietka najbardziej rockowego zespołu wzięła się nie tylko z koncertów, ale przede wszystkim z balang po tychże występach. Dalej tak szalejecie?
  - Balangi cały czas są, bez zmian! Ale jak robimy demolkę, to rano wysprzątamy, a jak nie mamy czasu, to zapłacimy.

  - W Oleśnie też będzie balanga?
  - Pewnie, że będzie. Nawet jak byśmy nie chcieli, to one biorą się nie wiadomo skąd. Zamknę się w pokoju, położę spać, a tu mi ktoś nasika przez dziurkę od klucza. No to muszę wyjść, a tam imprezka.

  - A więc "seks, drugs and
  rock'n'roll"?

  - O nie, po pierwsze żadnych narkotyków. Piwo można sobie chlapnąć, jakąś whisky też. Ale jak zauważę, że ktoś bierze, na drugi dzień już nie gra w Oddziale Zamkniętym. Seks na trasie kiedyś był, ale teraz mamy swoje kobiety. Fanka może najwyżej zrobić przed nami jakiś striptiz, ale nic więcej.

  - Więc co jest na tych balangach?
  - One zaczynają się całkiem niewinnie. Na przykład nasz menedżer Egon idzie spać, a my mamy klucze do jego pokoju. Wchodzimy i malujemy go. On się do tego nadaje, bo ma łysą pałę. Malujemy oczywiście niezmywalnymi flamastrami. Rano schodzi na śniadanie i mamy świetny ubaw. Mnie chłopaki obłożyli kiedyś kwiatami, jak spałem. Poznosili wszystkie kwiaty z całego hotelu. Jak się obudziłem, to myślałem, że umarłem i pochowali mnie z kwiatami.

  - Masz też iście rockandrollowe auto. Jak się je prowadzi?
  - To chevrolet camaro (targa) z 1976 roku! Ryczy jak cztery harleye. Czerwona perła, ognie i miecze na masce. Jak mnie policja zatrzymuje, to tylko żeby zapytać, czy mogą sobie zrobić fotkę. Autko jest zawodowe. Duży fiat z tymi ognistymi kolorami głupio by wyglądał, ale nie chevrolet. Na co dzień jeżdżę hondą prelude.

  - Przez 26 lat waszego istnienia przez Oddział Zamknięty przewinęło się ponad 40 muzyków. Ty grasz od początku. Nie znudziło ci się?
  - Nie, bo kocham rocka. Kocham też wszystkich, którzy ze mną grali, ale niektórzy robili numery. Jeden z wokalistów mówi mi kiedyś, że on pieprzy rock'n'roll, bo woli hip-hop. To spadaj na drzewo!

  - Przez jakiś czas śpiewał też u was Robert Janowski.
  - Lubię go jak brata! To świetny człowiek, no i kiedyś nie śpiewał tak, jak teraz w telewizji. Jak w zespole któryś z nas pierdnie, to śpiewamy: "Jaka to melodia"?

  - Mieliście też w składzie kobietę, na dodatek lekarza psychiatrę z prawdziwego oddziału zamkniętego w Lublinie. Długo z wami wytrzymała?
  - Liz Jasiak, Amerykanka z polskimi korzeniami, grała u nas na basie. Jaka to fajna dupa była, najlepszy towar, do zakochania! Niestety, ona za bardzo lubiła dziewczyny.

  - Zaśpiewacie w sobotę w Oleśnie swój największy przebój, "Andzię"?
  - Ciągle zawracają nam dupę, żebyśmy grali "Gandzię"! Bo ta piosenka tak się nazywała. Napisaliśmy ten numer dla jaj, dla śmiechu. Ale cenzura tego nie puściła i musieliśmy zmienić gandzię na Andzię.

  - Ale na koncercie w Oleśnie spocicie się?
  - Jak świnie po prostu!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się
   Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Gry On Line - Zagraj Reklama