Festiwal Opolskich Smaków. Na tej imprezie nie może Was...

  Festiwal Opolskich Smaków. Na tej imprezie nie może Was zabraknąć! [wideo]

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Janowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Już za tydzień na Rynku w Opolu startuje Festiwal Opolskich Smaków. Będzie mnóstwo pysznego jedzenia i duża dawka świetnej muzyki.
  Festiwal rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia i potrwa trzy dni. To już dziewiąta edycja imprezy, która co roku przyciąga tłumy smakoszy.

  - Zapraszamy nie tylko opolan - podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Podczas festiwalu gotuje się i piecze tak smaczne rzeczy, że to się niesie pewnie na całą Polskę. Dlatego wszyscy ci, którzy cenią sobie dobry smak, lubią gotować, lubią próbować różne potrawy, powinni stawić się na Rynku.


  Tematem przewodnim IX Festiwalu Opolskich Smaków będą smaki świata. Jako pierwszy pokaże je Adrian Feliks, który swoje umiejętności prezentował w programie Top Chef.

  W Opolu zaprasza w piątek o 15.00, wtedy poprowadzi warsztaty pt. „Poznaj zalety ziół i przygotuj własną pizzę”. Wieczorem też będzie ciekawie, bo podczas oficjalnego otwarcia festiwalu o godz. 19.00, restauracja Rucola rozda 800 porcji pysznych, włoskich kanapek. Na scenie wystąpi An Dreo e Karina - jedyny na świecie cover duetu Al Bano i Romina Power.

  Drugiego dnia festiwalu kuchnię świata przybliży nam Charles Daigneuault, znany z show MasterChef oraz blogerka Katarzyna Jankowska, czyli MAG. W niedzielę też wiele atrakcji, a na finał wystąpi zespół Carrantuohill.

  W tym roku imprezie towarzyszy konkurs „Przepis na 800-lecie”.

  - Do 25 sierpnia (piątek) czekamy na oryginalne przepisy, przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne nagrody - zachęca Łukasz Śmierciak z Urzędu Miasta Opola.


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się
   Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - start głosowania finałowego!

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Światowy Dzień Toalet. Chroń środowisko z WiK Opole

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Kabaret Neo-Nówka w opolskim Okrąglaku!

   Wideo