Fundacja "Dr Clown" świętuje 10 lat na Opolszczyźnie [wideo, dużo zdjęć]

Anna Konopka
Anna Konopka
Urodzinowa gala Fundacji "Dr Clown" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
Urodzinowa gala Fundacji "Dr Clown" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Anna Konopka
Uroczysta gala pełna życzeń, podziękowań, wzruszeń odbyła się w piątek (15 grudnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Dziesiąte urodziny świętowała Fundacja "Dr Clown", która słynie z leczenia... uśmiechem i czerwonych nosków, a także z dawania radości i dobrej energii, szczególnie małym pacjentom.

Na Opolszczyźnie Fundacja "Dr Clown" zawiązała się w 2007 roku.

- To był czas, gdy byłam studentką. W Opolu było zapotrzebowanie na osobę, który pracowałaby w szpitalach i podobnych miejscach. Poszłam tam jako wolontariusz - wspominała Marta Szewerda, szefowa Fundacji "Dr Clown" w regionie opolskim.

Fundacja w Opolu powstała z inicjatywy m.in. prezesa zarządu fundacji Anny Czerniak, członka zarządu Anny Borkowskiej, Lucyny Jaki oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Zdzisława Markiewicza.

- Mamy dziś wielkie święto nie tylko wolontariuszy, którzy z nami pracują, ale też wszystkich którzy nas wspierają, są naszymi darczyńcami, partnerami i każdym gestem pomagają nam szerzyć uśmiech, nieść go światu i robić dobre rzeczy - opowiadała Marta Szewerda. - Każdego roku robimy coś więcej, rozwijamy się. Tych inicjatyw było sporo, ale my szczególnie cieszymy się z ostatniej, którą była sala do stymulacji polisensorycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. To efekt, który jest trwały i przez wiele lat będzie służył dzieciom w bardzo konkretnym wymiarze.

Szefowa opolskiego oddziału przypomniała, że fundacja dociera do coraz większej liczy dzieci w szpitalach na Opolszczyźnie. To m.in. za sprawą wolontariuszy odbyło się wiele świątecznych wydarzeń, ale też happeningów jak na przykład "Pociąg do uśmiechu", kiedy klauny rozweselały podróżnych PKP czy akcji przekazań klocków lego i książek.

- Podstawą jest dla nas działalność w szpitalach i placówkach specjalnych. Z tego cieszymy się najbardziej - dodała.

Na Opolszczyźnie mamy kilkudziesięciu wolontariuszy. Kto może zostać Dr Clownem?

- Praktycznie każdy. Preferujemy osoby, które skończyły 16 lat. Do szpitala wchodzą osoby pełnoletnie, natomiast nie ma górnej granicy wieku. Zapraszany wszystkich. Nabory organizujemy kilka razy do roku - podsumowała Marta Szewerda.

Dziesiąte urodziny nie mogły się odbyć bez tortu, który był przyozdobiony oczywiście logo fundacji.

Dodajmy, że Fundacja "Dr Clown" działa w Polsce od 1999 roku realizując program "Terapii śmiechem i zabawą".

"Doktorzy clowni" odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska