Hala Okrąglak będzie z dużym poślizgiem

Artur  Janowski
Artur Janowski
Fot. mariusz matkowski
Wykonawca przebudowy Okrąglaka ma najpóźniej do końca maja zakończyć wszystkie prace.

Majowy termin zakończenie inwestycji podał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
- Dziś Okrąglak jest wciąż w remoncie, ale myślę, że pod koniec maja hala będzie otwarta, a prace zostaną zakończone - zapowiedział.

To kolejny termin, jaki podają urzędnicy, ale wydaje się, że powoli zbliżamy się do końca inwestycji, która miała się zakończyć we wrześniu 2016 r.

- Majowa data bierze się stąd, że zgodnie z nową umową, jaką niedawno podpisaliśmy z wykonawcą, ma on do końca maja zakończyć wszystkie prace i oddać nam gotowy obiekt. To jest jednak termin maksymalny, prace mogą się zakończyć szybciej - wyjaśnia Marcin Rol, wiceprezydent ds. sportu.

Niebawem w hali ma się zacząć układanie parkietu, przyjedzie też około 3,5 tysiąca krzesełek, zamówionych dla Okrąglaka. Tymczasem jeszcze niedawno nie było wiadomo, ile miejsc będzie na widowni, która jest w kształcie kwadratu, a nie okręgu, jak wcześniej.

- Kłopot z określeniem dokładnej liczby miejsc wynikał z tego, że musieliśmy wprowadzić zmiany, związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi - wyjaśnia Rol. - Wymagania stale rosną, a projekt przebudowy był przygotowywany kilka lat temu. Obecnie jesteśmy jednak pewni, że po wprowadzonych korektach po pierwsze hala będzie bezpieczna, po drugie zostanie dopuszczona do użytkowania przez straż pożarną.

Hala, której przebudowa rozpoczęła się jesienią 2014 roku, obecnie jest wyposażana w  niezbędny sprzęt, konieczny do  organizowania imprez, transmitowanych przez telewizje.

Nowy Okrąglak będzie otwarty najwcześniej wiosną [zdjęcia]

Ale obecne opóźnienie to także wyniki decyzji poprzednich władz miasta. Kiedy w 2014 r. inwestycja startowała, ze względów oszczędnościowych, zdecydowano się mocno odchudzić projekt. Dopiero w tej kadencji znalazły się pieniądze na wyposażenie hali.
- Bez tego przypominałaby wielką salę gimnastyczną - ocenia Anna Wesołowska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która nadzorowała budowę.

Będzie sport z telewizją

Wyposażenie hali jest niezbędne do organizowania imprez, transmitowanych przez telewizję. Dyrekcja MOSiR zaplanowała m.in. telebimy, wzmocnione oświetlenie ledowe, czy tablice świetlne, gdzie zobaczymy m.in. wyniki meczów.

Przewidziano również zainstalowanie internetu bezprzewodowego dla widzów, systemu akustycznego obiektu oraz większej liczby barierek na widowni. W ocenie MOSiR konieczne było również wyposażenie reżyserki telewizyjnej, czy stworzenie miejsc dla kamer na trybunach. Na końcu zamówiono system nagłaśniający i tylko on kosztuje ponad 878 tysięcy złotych.

Łącznie przebudowa Okrąglaka ma kosztować budżet miasta blisko 40 milionów złotych, ale część z tych pieniędzy udało się pozyskać z ministerstwa sportu.

Zobacz też: Opole znów musi dołożyć do Okrąglaka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska