Inauguracja roku akademickiego na PMWSZ w Opolu

  Inauguracja roku akademickiego na PMWSZ w Opolu

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  1390 studentów rozpoczęło naukę w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, z czego aż 620 na pierwszym roku.
  Inauguracja roku na PMWSZ w Opolu.
  1/14
  przejdź do galerii

  Inauguracja roku na PMWSZ w Opolu. ©Sławomir Mielnik (O)

  Nowym uruchomionym w tym roku kierunkiem na tej uczelni jest II stopień kosmetologii. W sumie w nowym roku akademickim naukę w murach uczelni rozpocznie o ok. 10 proc. więcej studentów. Zwiększyło się też zatrudnienie ze 100 do 120 pracowników.

  Uczelnia rozrosła się nie tylko w liczbach - przybył jej nowy budynek z laboratoriami (mikrobiologii i chemii medycznej, balneologii dla studentów fizjoterapii, salą symulacyjną dla studentów położnictwa i pielęgniarstwa), dwoma salami seminaryjnymi oraz salą komputerową.


  Rektor dr Tomasz Halski mówi, że plan na ten rok to kontynuacja dotychczasowych działań, a w dalszej perspektywie złożenie wniosku o kształcenie na kierunku elektroradiologia. - Na niż demograficzny nie możemy narzekać, choć niepokoić może mniejsze niż zwykle zainteresowanie pielęgniarstwem w kontekście dużego zapotrzebowania na pracowników po tym kierunku - ocenia rektor.

  Podczas inauguracji Tomasz Halski mówił o wyjątkowości uczelni: jedynej publicznej medycznej zawodowej, wysoko ocenianej w kraju (w rankingu Perspektyw PMWSZ awansowała z 16. miejsca na 7.).

  - Musimy ostudzić tempo wzrostu uczelni (przed rokiem uruchomiono drugi stopień położnictwa i pierwszy stopień dietetyki - red.). Czekamy na pełen kształt ustawy o szkolnictwie wyższym, żeby wiedzieć, w jaki sposób powinniśmy się rozwijać - kontynuuje dr Halski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Wideo