Kolejne lamy staną w Opolu. W sobotę nasi artyści je...

  Kolejne lamy staną w Opolu. W sobotę nasi artyści je pomalują

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Konopka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowe figury lam pomalują opolscy artyści. Cztery z nich od soboty pojawi się w Opolu, piąta stanie w Kluczborku.
  1/9
  przejdź do galerii

  Nowe figury lam pomalują opolscy artyści. Cztery z nich od soboty pojawi się w Opolu, piąta stanie w Kluczborku. ©Anna Konopka

  Figury lam pomalują opolscy artyści już w sobotę (16 września) w czterech punktach Opola. Akcja nosi nazwę Lamowanie i zapowiada 15. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, który rozpocznie się 4 października.
  Artyści podczas „Lamowania”, którego hasło brzmi „8 lam na 800-lecie” pomalują cztery lamy. Mowa o naturalnej wielkości figurach wykonanych z włókna szklanego.

  Twórczego wyrazu dodadzą lamom artyści: Paulina Ptaszyńska i Bartosz Posacki, Magdalena Hlawacz i Bartłomiej Trzos, Patrycja Kucik i Ignacy Nowodworski oraz Marta Wolna i Klaudia Eckert.

  Artystom będzie można się przyglądać od godz.
  10.00 przy: Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym(ul. Wodociągowa), Wydziale Sztuki (ul. Wrocławska), wejściu do zoo na wyspie Bolko oraz bulwarze przy Młynówce (ul. Piastowska).

  Przypomnijmy, że pierwsze lamy od tamtego roku cieszą oczy opolan. Znajdują się przy Szarej Willi, Kinie Meduza, dworcu PKP i NCPP.

  Dodajmy, że jedna lama (nazwana "wojewódzką"), stanie również przy Kinie Bajka w Kluczborku. Pomaluje ją Marian Solisz, związany z miastem.

  Warto zrobić sobie fotkę z lamą. Czekają nagrody

  W sobotę warto też wziąć udział w konkursie. Wystarczy zrobić sobie jak najwięcej zdjęć z lamą (mogą to być figury już istniejące lub te, które w sobotę będą powstawać) i wrzucić je na Instagrama lub FB używając hasztagów: #opolskalama oraz #lamowanie. Warunkiem organizatorów jest publikacja zdjęć w sobotę (16.09), pięciu laureatów poznamy w poniedziałek.

  Nagrody dla pięciu najlepszych autorów to bilety do Kina Meduza i wejścia na 15. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, który rusza 4 października.

  Zobacz też: Opolskie Lamy 2016. Maja Komorowska odebrała Honorową Lamę

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama